TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavasaris sugrįš kartu su muzika

G.Abariaus muziką bus galima išgirsti Klaipėdos koncertų salėje.
Koncertų salės nuotr. / G.Abariaus muziką bus galima išgirsti Klaipėdos koncertų salėje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Muzikinis pavasaris šiemet į Klaipėdą ateina kaip niekada anksti. Jau šį vakarą 18 valandą Klaipėdos koncertų salės scenoje pasirodys jo šaukliai - Lietuvos kamerinis orkestras, pianistai Povilas Stravinskas ir Gintautas Abarius bei gruzinų dirigentas Georgijus Čičinadzė.

Koncertinei programai, pristatomai kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija, atlikėjai pasirinko Wolfgango Amadeus Mozarto Penktąją simfoniją bei Koncertą dviem fortepijonams ir orkestrui Es-dur, Giacomo Puccini kūrinį „Chrizantemos“ bei Dmitrijaus Šostakovičiaus Kamerinę simfoniją.

Lietuvos kamerinis orkestras šiuo metu išgyvena pakilų kūrybinį laikotarpį. Jo direktorius Egidijus Mikšys tai sieja su naujo meno vadovo Sergejaus Krylovo atsiradimu.

Kartu su orkestru pasirodysiantis dirigentas Georgijus Čičinadzė dirba Tbilisio valstybinio akademinio operos ir baleto teatro meno vadovo pavaduotoju ir orkestro dirigentu bei daug koncertuoja. E. Mikšio nuomone, jis yra „muzikantas net ir tada kai eina gatve ar vairuoja mašiną, jis iš tų žmonių, kurie nesupranta realaus gyvenimo, jis visas yra muzikoje“. Tai jautrus, žiaurus, reiklus, ypatingas, savaip mąstantis menininkas, kuris Lietuvoje diriguos nebe pirmą kartą.

Orkestrui talkinsiantis pianistas P.Stravinskas baigė Maskvos P.Čaikovskio konservatoriją. Jaunąjį menininką ugdęs profesorius Jakovas Milšteinas jį vertino kaip ryškų talentą, turintį tobulą techniką, gerai išugdytą skambesio ir formos pojūtį.

Šį vakarą Klaipėdoje koncertuosiantis plataus stilistinio diapazono menininkas Gintautas Abarius žinomas ne tik kaip pianistas, bet ir kaip kompozitorius, populiarių dainų autorius. Jis buvo sukūręs savo džiazo trio, laimėjusį Didįjį prizą tarptautiniame konkurse Maskvoje ir daug gastroliavusį.

Koncertas „Pavasarį viltis garsais sugrįžta” – antradienį, 18 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min