Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paveikslai iš senojo dvaro

Frydrichas Krauzo (1826–1894) „Merės Džeinės Šoj portretas“ taip pat bus eksponuojamas parodoje.
Frydrichas Krauzo (1826–1894) „Merės Džeinės Šoj portretas“ taip pat bus eksponuojamas parodoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prano Domšaičio galerijoje trečiadienį, 17.30 val. atidaroma paroda „Paveikslai iš senojo dvaro“.

Joje pristatomi Šilutės muziejuje saugomi paveikslai ir grafikos darbai iš Hugo Šojaus rinkinio, buvusio Šilokarčemos (dab. Šilutės) dvare.

Paroda skirta H. Šojaus – aktyvaus visuomenės veikėjo, Šilutės mecenato – 165-ųjų gimimo metinių paminėjimui. Kaip šeimos relikvijos, dovanos arba interjero puošmenos paveikslai ir grafikos darbai buvo kaupiami dvare nuo XIX a. pabaigos iki XX a. vidurio.

Nors ir labai nukentėjęs Antrojo pasaulinio karo metais, šiandien tai vienintelis rinkinys, bent iš dalies atskleidžiantis Mažosios Lietuvos dvaruose buvusių, bet prarastų dailės kūrinių pobūdį, jų meninę ir istorinę vertę. Karo pabaigoje nuniokoti, supjaustyti ir sušaudyti aliejiniai paveikslai ir grafikos darbai ilgą laiką nejudinami gulėjo Šilutės muziejaus fonduose. Šiandien restauruota ir naujam gyvenimui prikelta didesnioji dailės kūrinių dalis.

Parodoje eksponuojama vienas iš nedaugelio išlikusių paties H. Šojaus piešinių, dvarininko, jo žmonos Merės Džeinės ir sūnaus Arnoldo portretai, nutapyti garsių Mažosios Lietuvos dailininkų portretistų, Karaliaučiaus meno akademijos auklėtinių Arvedo Zaitco, Artūro Paišo, Frydricho Krauzo ir Karlo Bublico. M. Šultyso „Kurtinys“ ir nežinomo dailininko „Du briedžiai laukymėje“ puošė dvaro Medžioklės svetainę. Rinkinyje yra keli reti marinistinės tematikos darbai.

Parodos atidarymo metu bus pristatytas Šilutės muziejaus darbuotojų parengtas katalogas „Šilokarčemos dvaro dailės kūrinių rinkinys Šilutės muziejuje“.

Paroda „Paveikslai iš senojo dvaro“ veiks iki balandžio 15 d.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min