Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paveldo saugotojai nutars, kas yra Neringos vertybės, o ką reikia griauti

Ginčai vyksta dėl šių Sabonio įmonės vasarnamių Preiloje.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Sabonio įmonės vasarnamiai Preiloje.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Premjero sudaryta darbo grupė, nagrinėjanti su nelegaliais statiniais Neringoje susijusius klausimus, pavedė Kultūros paveldo departamentui ir Saugomų teritorijų tarnybai susitarti, kas Kuršių nerijoje yra vertybės.

Ketvirtadienį posėdžiavusi darbo grupė svarstė kelis variantus, ką daryti su teismų sprendimais, tarp jų net amnestiją, tačiau sprendimų kol kas nepriėmė. Pasak darbo grupei vadovaujančios ministro pirmininko patarėjos aplinkos apsaugai Jūratės Juozaitienės, labiausiai tikėtini sprendimai yra teisės aktų keitimas arba pažeistų vertybių atkūrimas.

„Nebuvo sutarta labai konkrečiai, kas yra ta vertybė, kuri jau turėtų nebekisti. Vertybę, kuri keičiasi kas dvejus metus, gal net sudėtinga įvardyti kaip vertybę, o tuo pagrindu buvo vertinami tiek pats kraštovaizdis, tiek atskiri pastatai. Tai Saugomų teritorijų tarnyba ir Kultūros paveldo departamentas tikrai turi rasti kompromisą arba išeitį ir susitarti vieną kartą galutinai, nes vertybės yra tas dalykas, kuris nekinta kas dvejus metus“, – BNS aiškino J.Juozaitienė.

Vertybę, kuri keičiasi kas dvejus metus, gal net sudėtinga įvardyti kaip vertybę, o tuo pagrindu buvo vertinami tiek pats kraštovaizdis, tiek atskiri pastatai.

Vadinamajam kompromisui rasti Kultūros paveldo departamentui ir Saugomų teritorijų tarnybai skirtos dvi savaitės.

„Tada nuspręsime, kuriuo keliu mes einame galutinai – ar visgi bus taisomas Tvarkymo planas, ar bus, pavyzdžiui, įgyvendinimo eigoje konkretūs sprendiniai keičiami“, – teigė darbo grupės vadovė.

Jos teigimu, nusprendus ne keisti teisės aktus, o pasirašius taikos sutartis atkurti vertybes, tai būtų galima būtų leisti padaryti ne iš karto. Ji įsitikinusi, kad tokiam sprendimui pritartų dabartiniai probleminių pastatų šeimininkai, net jei jiems tektų savo lėšomis atkurti vertybes.

„Jeigu tai yra nedideli pažeidimai ir tų vertybių nesunaikinta, o jei ir sunaikinta, bet jas galima atstatyti, tai nebūtinai tą reikia padaryti per metus, tada apsispręsime, per kokį laikotarpį jos turėtų būti atstatytos, atkurtos ir panašiai“, – aiškino J.Juozaitienė.

Anot jos, taikos sutartys galimos net ir po galutinių teismų sprendimų.

„Teismų sprendimų tikrai paneigti negalime, yra tiktai galimos taikos sutartys – būtent dviejų pusių susitarimas. Taikos sutartis galima visose stadijose, ir vykdymo taip pat“, – teigė premjero patarėja.

Jos aiškinu, darbo grupė tebesvarsto ir nelegalių statinių griovimo variantą, bet į jį „nelabai linkstama“.

2012 metų birželį centro kairės Vyriausybė patvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą. Pagal jį, iš galbūt neteisėtai pastatytų 40 objektų UNESCO saugomoje Kuršių nerijoje buvo numatyta nugriauti penkis (kai kuriuos iš šių objektų sudaro po kelis statinius). Kitus objektus siūlyta tobulinti, sudarius taikos sutartis.

Iki šiol iš minėtų penkių griūčiai pasmerktų objektų nugriautas tik vienas pastatas Juodkrantėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min