Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 19d. 16:18

Paveldosaugininkai reikalauja Laimučio Pinkevičiaus saugoti Lentvario rūmus

Lentvario dvaras
15min.lt skaitytojo Roko nuotr. / Lentvario dvaras

Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus teritorinis padalinys trečiadienį kreipėsi į Lentvario dvaro sodybos rūmų savininką verslininką Laimutį Pinkevičių ir pareikalavo rūmams fizinės apsaugos.

„Tokių priemonių imtasi, kadangi pirmadienio naktį rūmuose kilo gaisras, per kurį išdegė antrame aukšte sukrautos statybinės medžiagos ir šiukšlės, aprūko betoninės grindys. Dėl gaisro pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – pranešė KPD.

Pastatą iš išorės apžiūrėję specialistai gaisro padarinių nenustatė, bet konstatavo, kad tebėra neužsandarinti kai kurie rūmų langai. Pastato savininkas dar vasario mėnesį buvo gavęs paveldosaugininkų reikalavimą užsandarinti jų angas. Tuomet pažymėta, kad pro atvirą pirmo aukšto langą į pastatą gali patekti pašaliniai asmenys. Šį reikalavimą rūmų valdytojas turi įgyvendinti iki balandžio 1 dienos. 

Atsižvelgiant į tai, kad pašaliniai asmenys gali patekti į rūmus ir padaryti kultūros paveldo vertybei žalos, departamento padalinys reikalauja ne tik užsandarinti langų angas, bet ir užtikrinti fizinę rūmų apsaugą

„Atsižvelgiant į tai, kad pašaliniai asmenys gali patekti į rūmus ir padaryti kultūros paveldo vertybei žalos, departamento padalinys reikalauja ne tik užsandarinti langų angas, bet ir užtikrinti fizinę rūmų apsaugą“, – rašoma pranešime.

Anot KPD Vilniaus teritorinio padalinio vedėjo Vito Karčiausko, fizinės apsaugos reikalauta ir anksčiau.

„Prieš kelerius metus rūmus saugojo apsaugos darbuotojas, tačiau vėliau savininkas jo atsisakė. Fizinė apsauga yra plati sąvoka, tad savininkas šį reikalavimą įgyvendino įstatydamas metalines duris, aptverdamas tvorą. Tačiau iš to, kaip dažnai įsilaužiama į pastatą ir jame daroma nežinia kas – štai ir pirmadienį kilo gaisras, matome, kad šitų priemonių nepakanka. Turi būti grąžinta budinčio sargo arba įvesta stebėjimo kamerų apsauga, kitaip dėl nelaimės ar blogų žmonių kėslų šią įspūdingą vertybę galime prarasti“, – teigė V.Karčiauskas.

1855-1865 metais grafas Juozapas Tiškevičius Lentvaryje pastatė neogotikinio stiliaus rūmus, tačiau vėliau išsikėlė į Kretingą ir rūmai liko tušti. 1891 metais dvarą paveldėjęs Vladislovas Tiškevičius rekonstravo rūmus, 1899 metais jie įgavo dabartinę angliškos gotikos išvaizdą. Po rekonstrukcijos ypač išraiškingas tapo rūmų fasadas, ypač turtingai dekoruotas bokštas ir bokšteliai. Rūmus puošia aukšti ažūriniai kaminai, herbais papuoštas rizalitas.

Grafams Tiškevičiams dvaras priklausė iki Antrojo pasaulinio karo. Pokaryje rūmuose veikė Kilimų audimo fabrikas. Dabar rūmai yra privati nuosavybė. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min