Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 24d. 12:33

Pavojingi Vilniaus tiltai

Lazdynų tilto būklė – apverktina.
Vilniaus policijos nuotr. / Lazdynų tilto būklė – apverktina.

Vilniuje avarinės ir blogos būklės yra keturi tiltai. Jie laukia remonto.

Vien iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) kompetencijoje esančių apie 1,5 tūkst. tiltų (daugelis jų – 816 tiltų – statyti 1960-1980 metais) artimiausiais metais reikia remontuoti apie 200 tiltų, daugiau kaip 20-čiai tiltų šiuo metu dėl jų prastos būklės jau apribotas judėjimas sunkiasvoriu transportu.

Dar 470 tiltų yra „Lietuvos geležinkelių“ žinioje. Iš jų 117 pastatyta prieš 60 ir daugiau metų pagal tuo metu galiojančius reikalavimus.

Likusieji tiltai (apie 2 tūkst. tiltų) yra prižiūrimi savivaldybių. Vien Vilniaus miesto savivaldybės žinioje yra 86 tiltai ir tuneliai, iš kurių 4 tiltai – avarinės ir blogos būklės (Gariūnų tiltas, Ozo-Ukmergės viadukas, Statybininkų-Žemaitės viadukas ir Lazdynų tiltas) bei kuriuos reikia nedelsiant remontuoti.

„Šiuo metu remontuotinų tiltų eilė yra kelis kartus didesnė už realų remontuojamų tiltų sąrašą, kuris sudaromas gavus metinį finansavimą. Šiemet tiltams skirtų 34 mln. litų investicijų užteks tik 2008-aisiais pradėtiems darbams užbaigti. Nėra galimybės remontuoti ar rekonstruoti nei vieno tilto papildomai“, – sakė Gediminas Viršilas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Tiltų skyriaus vadovas.

Mažinant lėšų kiekį transporto infrastruktūrai remontuotinų tiltų kiekis ženkliai augs, ir kasmet gali padidėti po 30-40 tiltų. Neremontuojant jų, po 10 metų remonto jau nebeužteks – reikės juos rekonstruoti arba perstatyti, o tam reikės 2–4 kartus daugiau lėšų nei planiniam remontui.

Lietuvoje, vadovaujantis kelio statinių renovacijos programa 2005–2010 metams, tiltų renovacijai skiriamas lėšas reikia kasmet didinti 7 procentais. Tik taip galima pritaikyti tiltų ir viadukų būklę prie išaugusio eismo intensyvumo bei saugaus eismo reikalavimų.

Pernai tiltų, viadukų ir pralaidų statybai, rekonstravimui ir remontui iš kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų buvo skirta 45,38 mln. litų, už kuriuos buvo rekonstruota 10, o suremontuota 15 tiltų ir viadukų. Taip pat rekonstruota 1 ir suremontuotos 107 pralaidos.

Pasak G.Viršilo, valstybiniuose keliuose yra labai daug pralaidų – apie 43 tūkstančius. Dalies jų būklė yra vos patenkinama arba patenkinama. Sulūžusios pralaidos sąlygoja kelio deformacijas ir kelia grėsmę eismo saugumui.

Siekiant užtikrinti pakankamą transporto saugumą Lietuvoje būtina remontuoti mažiausiai septynis šimtus remonto laukiančių tiltų. 

Temos: 2 Tiltas Remontas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min