Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavojingiausias paplūdimys – I Melnragėje

Gelbėtojas
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Pernai gelbėtojai daugiausia vargo turėjo su įkaušusiais poilsiautojais ir pasiklydusiais vaikais.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ši savaitė, pasak sinoptikų, bus dėkinga maudynių mėgėjams. Neabejojama, kad šilti orai prie jūros sutrauks būrius poilsiautojų. Tačiau gelbėtojai sako, kad savaitės antroji pusė bus gana vėjuota, todėl jūroje bus gana didelis banguotumas.

Klaipėdos skęstančiųjų tarnybos gelbėtojai sako, kad Klaipėdos paplūdimiai suskirstyti į atskiras pavojingumo zonas. Pavyzdžiui, Smiltynės paplūdimys pats saugiausiais – čia nutinka mažiausiai nelaimių.  Pavojingiausia esą maudytis I Melnragės paplūdimyje. Iš visų nelaimingų atsitikimų, net 70–80 procentų nutinka būtent čia.

„Yra kelios priežastys, kodėl I Melnragės paplūdimyje reikėtų elgtis atsargiai. Kadangi netoli yra uosto vartai ir molas,  čia susidaro daug povandeninių srovių, kurios išmuša duobes. Kuo arčiau molo – tuo maudytis pavojingiau. Specialiais ženklais mes pažymime duobes, tačiau poilsiautojai turi žinoti, kad vyraujančios srovės gali nesunkiai „išmušti“ naujų. Nenuostabu, kad I Melnragės gelbėtojai visada turi daugiausia darbo – juk čia kursuoja miesto autobusai, kuriais atvyksta būriai miestiečių. Kur daug žmonių, ten neišvengiama ir incidentų“ , - pasakojo Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Aleksandras Siakki.

Pasak visuomenės sveikatos specialistų, gana pavojinga maudytis tose paplūdimio zonose, kurios nėra stebimos gelbėtojų. Vienas tokių paplūdimių yra Karklėje, kuri priklauso Klaipėdos rajonui.
„Šis paplūdimys specifinis dėl gana akmenuoto dugno. Per dideles bangas poilsiautojai akmenų gali nepastebėti, todėl šiame paplūdimyje vertėtų elgtis itin atsargiai. Nors paplūdimyje nėra oficialaus gelbėtojų posto, tačiau ištikus nelaimei, gelbėtojai visada atskuba į pagalbą. Ištikus nelaimei vertėtų visada skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.  Iš centro informacija operatyviai pasiekia gelbėtojus“ , - teigė Ineta Pačiauskaitė, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro vadovė.

Pasak Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos atstovų, uostamiesčio paplūdimiuose rimtų incidentų nebuvo, tačiau dažnai tenka tramdyti girtus poilsiautojus, padėti pasimetusiems vaikams surasti savo tėvus. Dažniau pasitaiko, kad žmonės dėl srovių ir bangų nebegali grįžti į krantą. Jeigu taip atsitiko, gelbėtojai pataria nepanikuoti ir nesiirti į krantą – tai nepadės, o tik išsekins jėgas. Vertėtų pamėginti plaukti į šoną ir kviestis pagalbos gelbėtojų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min