TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavyko atstatyti šilumos tiekimą Vilniaus centre, gyventojai kviečiami registruoti žalas

Vilniuje trūko šiluminės trasos vamzdis
Audriaus Gavėno/15min.lt nuotr. / Vilniuje trūko šiluminės trasos vamzdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio rytą Vilniaus centre dingusią šilumą pavyko įjungti vėlyvą vakarą.

LTV žinios penktadienio rytą kalbino „Vilniaus energijos“ atstovą spaudai Nerijų Mikalajūną, kuris teigė,  kad šiluma buvo grąžinta visiems pastatams be išimties, tačiau buvo susidurta su problemomis keliuose pastatuose, tačiau iki vidurnakčio ir ten buvo įjungtas šildymas. Naktį buvo gautas vienas pranešimą apie problemas Kaštonų gatvėje, tačiau specialistai jas jau išsprendė. Atstovas spaudai teigia, kad šilumos trasa buvo sutvarkyta ketvirtadienio vakarą. Daugiau sutrikimų ir avarijų Vilniaus mieste neužfiksuota.

„Vilniaus energija“ kviečia visus klientus penktadienį nuo 9 val. nedelsti ir kreiptis į Žalų reguliavimo centrą (Smolensko g. 12) dėl patirtų nuostolių. Žalą prašoma registruoti per penkias dienas, jei penktadienį užregistravus žalą vėliau pasirodytų papildomų aplinkybių, jomis deklaracijas bus galima papildyti ir vėliau.

N.Mikalajūnas patvirtino, kad avarija šilumos trasoje įvyko dėl stingdančio speigo. Oro sąlygos apsunkino avarijos likvidavimo darbus, todėl jie vyko ilgiau nei tikėtasi.

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai teigė, kad nuostoliai yra dar skaičiuojami, tačiau priminė, kad  nuostoliai niekaip neatsilieps sąskaitoms už šilumą, tai yra įmonės veiklos nuostoliai.

Papildyta 8.40 val.: Paskutiniems bendrovės „Naujamiesčio būsto“ administruojamiems namams sostinės centre šilumos tiekimas buvo atstatymas apie 2 val. 45 min

Bendrovė primena, kad, „Vilniaus energijai“ pašalinus avarijos priežastis, į  tokį pati lygį kaip prieš įvykstant avarijai šildymas bus atstatytas per 12–16 valandų.

Dėl šilumos trasos gedimo Vilniaus centre buvo nutrauktas techninio vandens (termofikato) tiekimas 70 namų, administruojamų „Naujamiesčio busto“.

Papildyta 11 val.: Penktadienį „Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas informavo, kad šiluma tiekiama įprastu režimu visiems iki vieno namams, kuriems ketvirtadienį dėl avarijos šilumos trasoje buvo apribotas šildymas.

Vėlų ketvirtadienio vakarą atnaujinus šilumos tiekimą, pavieniuose namuose buvo kilę šilumos atstatymo problemų, jos išspręstos iki vidurnakčio. Vieno namo viename stove avarijos padariniai likviduoti iki 3 valandų nakties.

„Penktadienį nuo 9 val. ryto „Vilniaus energijos“ Klientų aptarnavimo centre įkūrėme žalų registravimo centrą. Jis veikia Smolensko g. 12 ir yra pasirengęs registruoti visus vilniečių nuostolius, kurie buvo patirti laikinai sutrikus šilumos tiekimui. Visa informacija taip pat tiekiama telefonu 1899. Gyventojai apie visus patirtus nuostolius žalų centrą prašomi informuoti per penkias dienas. Norime patarti negaišti ir iš karto informuoti apie nuostolius, vėliau juos galima bus papildyti. Iki 10.30 valandos dar nesikreipė nė vienas nukentėjęs mūsų klientas“, – rašoma bendrovės pranešime spaudai.

„Vilniaus energija“ užtikrino, kad visos patirtos žalos bus atlygintos 100 procentų. Taip pat bus kompensuotos ir išlaidos elektrai, kuri buvo suvartota šildantis elektriniais radiatoriais bei padengtos nakvynės išlaidos gyventojams, kurie baimindamiesi sušalti nutarė pernakvoti viešbutyje.

„Dar kartą atsiprašome visų gyventojų dėl visų nepatogumų, kuriuos teko patirti. Avarijos padarinių likvidavimo darbai užtruko ilgiau negu tikėjomės dėl nepaprastai sudėtingų sąlygų. Atlikti remonto darbai sudėtingumu gali būti lyginami su virinimo darbais po vandeniu. Skirtumas tarp technologinio vandens ir lauko oro temperatūros viršijo 140 laipsnių ir gamino garus, kurie ypač apsunkino mūsų remonto komandos darbą“, – teigiama „Vilniaus energijos“ pranešime spaudai.

Žadama, kad nuostoliai, kuriuos patirs „Vilniaus energija“ dėl avarijos, niekaip neatsilieps sąskaitoms už šilumą. Tai – bendrovės veiklos nuostoliai, kurie yra apdrausti.

Visą avarijos likvidavimo eigą rasite čia

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min