Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavyzdingiausias daugiabutis laukia apdovanojimo

Komisija apžiūrėjo namus, pretenduončius tapti pavyzdingiausiu daugiabučiu Klaipėdoje.
B.Giedraitės nuotr. / Komisija apžiūrėjo namus, pretenduončius tapti pavyzdingiausiu daugiabučiu Klaipėdoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje įsibėgėjo pavyzdingiausio daugiabučio rinkimai.

Ketvirtadienį ryte susirinkusi komisija iš eilės apžiūrėjo ir įvertino penkis konkurse dalyvaujančius namus. Pirmiausia buvo apžiūrimas Debreceno g. 10 DNSB „Brigantija“ daugiabutis ir jo kiemas, vėliau Debreceno g. 31 DNSB „Lelija“, Baltijos pr. 13 DNSB „Jūra“, Kauno g. 17 DNSB „Rambynas“, Paryžiaus komunos g. 20 DNSB „Vaiva“.

Vertinant daugiausia atsižvelgiama buvo į renovaciją, namo išvaizdą, balkonų tvarkingumą ir gražumą, rusius, automobilių stavėjimo aikštelės tvarkingumą, vaikų žaidimo aikštelės išvaizdą.

Taip pat labai svarbi namo aplinka, gėlynėliai, šaligatvių švarumas ir, žinoma, svarbiausia kaimynų bendruominiškumas, saugumas tarpusavio bendravimas.

Įsteigti pavyzdingiausio daugiabučio konkursą sugalvojo Seimo narys Evaldas Jurkevičius. Tai pirmas toks konkursas uostamiestyje, bet kaip tikisi E.Jurkevičius, ne paskutinis, ir tai taps kiekvienų metų tradicija ir jungsis daugiau bendruomenių.

„Aš pats 7 metus buvau bendruomenės pirmininkas ir mes savo bendruomenėje pradėjome tradiciją: rinkti gražiausią sodybą. Pastebėjau, kad tokie konkursai sutraukia žmones, kelia bandruomeniškumą, ir skatina saugią kaimynystę. Taip pat prižiūrima aplinka, gražu visur, kiekvienas turim vertinti savo turtą, daugiabučiuose butų daug, o stogas tai vienas bendras, kaip ir aplinka visų,“- kalbėjo konkurso sumanytojas E. Jurkevičius.

Daugiabučius patys žmonės prižiūri, stengiasi tvarkytis. Visi darbai atliekami savo rankomis, visą aplinką prižiūri ir tvarko patys.

„Mes savo rankomis viską darom. Prie darbo niekas nenori eiti, bet, žinoma, kai reikia, visada yra padedančių. Kaimynai padeda ir gėlių atvežti, ir pasodinti, ir, jeigu reikia ko aplinkai sutvarkyti, atsiveža iš sodų“, – pasakojo daugiabučio namo gyventoja Ona Beniušienė.

Nugalėtojas bus pasveikintas ir apdovanotas šeštadienį gražia lentele su užrašu „Čia pavyzdinga tvarka". Vėliau rudenį prie kiekvieno namo bus pasodinta po ąžuoliuką.

Komentarai
Temos Daugiabutis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min