Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavyzdingiausias – „Kastyčio“ daugiabutis

Renovuojamos vaikų žaidimų aikštelės.
Organizatorių nuotr. / Renovuojamos vaikų žaidimų aikštelės.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdoje išrinktas pavyzdingiausias Pietinės miesto dalies daugiabutis.

Tiek praėjusių, tiek šių metų konkurso dalyviams gyvenamosios aplinkos tvarkymas tapo ne prievole, o malonia kasdienybe. Gyventojai nebelaukia, kol kažkas kitas kieme nukas sniegą, nupjaus žolę, prižiūrės gėlynus ar išvalys bendrojo naudojimo patalpas. Šie žmonės neburnoja, o susitelkia ir imasi iniciatyvos.

„Neatsitiktinai šiais metais didžiausią dėmesį skyrėme namo gyventojų bendruomeniškumui. Juk kuo daugiau darbščių rankų, tuo didesni ir atlikti darbai“, - teigė konkursą inicijavęs Seimo narys Evaldas Jurkevičius.

Domėtasi, ar name yra įkurta saugios kaimynystės grupė, ar rengiamos gyventojų talkos, ar yra susiformavusios daugiabučio gyventojų bendravimo tradicijos: ar rengiami susirinkimai, ar organizuojamos šventės. Taip pat buvo vertinama balkonų išvaizda, tvarka ir švara namo bendro naudojimo patalpose bei aplink namą, mašinų stovėjimo ir vaikų žaidimų aikštelės, želdiniai, mažoji architektūra.

Konkurso komisija, sudaryta iš Lietuvos Respublikos Seimo, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos bei administracijos, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, namų valdų atstovų, antradienį apžiūrėjo visus septynis konkurse dalyvavusius namus, susumavo rezultatus ir išrinko šių metų nugalėtoją. 

Daugiausiai balsų surinkusi nugalėjo daugiabučių namų savininkų bendrija “Kastytis”, įsikūrusi Baltijos pr. 75 name. Bendrijos pirmininkė Irena Kalnėnienė.

Šio daugiabučio gyventojai sužavėjo komisijos narius idealia tvarka. Nors namas ir senas, bet tvarka nenusileidžia ką tik renovuotiems būstams. Name įrengta salė gyventojų susirinkimams, visos bendrojo naudojimo patalpos idealiai tvarkingos. Namo kiemas taip pat prižiūrėtas -  suoliukai naujai nudažyti, šaligatvis pažymėtas metalinėmis aptvarėlėmis, apsaugančiomis nuo automobilių, puoselėjami gėlynai.

Šio daugiabučio gyventojai yra  pavyzdys, jog darni namo bendruomenė ir be didelių investicijų gali sukurti jaukią ir tvarkingą gyvenamąją aplinką, į kurią visada norisi sugrįžti.

Kiti konkurso dalyviai taip pat verti pagyrimo žodžių. Debreceno g. 10 DNSB „Brigantina“; Debreceno g. 31 DNSB „Lelija“; Gedminų g. 2 „Debreceno valdų“ administruojamas namas, Debreceno g. 46 „Pempininkų valdų“ administruojamas namas; Statybininkų g. 4 DNSB „Puntukas“;  Šilutės pl.18 DNSB „Atlantas“ moka taip susitvarkyti savo būstą ir aplinką, kaip sugeba tikrai ne kiekvienas individualios sodybos šeimininkas.

Visi konkurso dalyviai bus pagerbti rytoj, liepos 9 d. (šeštadienį), 13 val. Klaipėdos savivaldybės posėdžių salėje III aukšte.

Gražiausio daugiabučio gyventojai bus apdovanoti konkurso rėmėjų UAB „Pempininkų valdų“  prizu pasirinktinai: smėlio dėže, poilsio zona, sūpynėmis, čiuožykla vaikams, gėlynu, medeliais. Nugalėtojams įteiksiu jau tradicine tampančia lentelę „Čia pavyzdinga tvarka“ ir visus dalyvius  apdovanosiu padėkos raštais. Po apdovanojimų įvyks konkurso aptarimas prie kavos puodelio.  
Kviečiu visus neabejingus bendruomeniškumui atvykti į šį susitikimą. Konkurso dalyviai pasidalins savo patirtimi, o dar nedalyvavusių daugiabučių namų atstovai galės patarti, ką reikėtų keisti, kad kitais metais tokiame konkurse dalyvautų dar daugiau daugiabučių.

Komentarai
Temos Daugiabutis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min