Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 10d. 17:49

Pažado saugoti kaštonus Kauno valdžia nesilaikė – baigia iškirsti visą alėją

Nupjauti kaštonai Panemunėje
Nupjauti kaštonai Panemunėje

Kauno miesto valdžia paskelbė karą kaštonams. Vaizdingojo Panemunės rajono gyventojai šiomis dienomis negali patikėti savo akimis – darbininkai vieną po kito pjauna visą kaštonų alėją, nors šie medžiai nėra sutrešę ar seni. Savivaldybė teigia, kad medžiai serga, tačiau vietos gyventojai sukilo į protesto akciją, feisbuke sukūrė grupę „Stop kaštonų giljotinai“ ir žada priešintis iki galo. Ketvirtadienį protestuotojai benzininiais pjūklais mojavo šalia miesto savivaldybės.

Nemuno pakrante besidriekianti A.Smetonos alėja yra apsodinta kaštonais, kurie šiomis dienomis pjaunami vienas po kito. Iš 200 kaštonų unikalioje alėjoje beliko mažiau nei pusė. Aktyvūs rajono gyventojai susibūrė į protesto akcijas, tačiau pjovimo darbai sustabdomi nebent trumpam. Panemuniškiai skaičiuoja, kiek dar liko nenupjautų medžių ir bando stabdyti pjovimo darbus.

Išpjauti kaštonai
Išpjauti kaštonai

„Mes reikalaujame, kad savivaldybė, priimdama svarbius sprendimus ir tvirtindama projektus, atsižvelgtų į vietos bendruomenės interesus. Mes reikalaujame alternatyvaus A.Smetonos al. atnaujinimo projekto, kuris išsaugotų šiuo metu alėjoje dar išlikusius kaštonus“, – sakė panemuniškė Auksė Petrulienė.

Protesto akcija
Protesto akcija

Panemunės rajono gyventojus papiktino, kad su jais miesto valdžia net nesitarė, neinformavo, nepaklausė nuomonės. Pirmadienį savivaldybė išplatino pranešimą apie tai, o antradienį ant gatvės jau gulėjo pirmi nupjauti medžiai. Tiesa, trečiadienį pjovimo darbai buvo pristabdyti sukilus vietos gyventojams, tačiau ketvirtadienį medžiai vėl virto ant grindinio.

Be to, dar praėjusiais metais Kauno miesto savivaldybės taryba įsipareigojo išsaugoti kuo daugiau kaštonų miesto želdynuose, taip pat palaikyti akcijas, skirtas kaštonams saugoti. Taryba praėjusių metų liepą netgi yra priėmusi Kauno miesto kaštonų apsaugos 2016-2020 metų programą.

nupjautas kaštonas
nupjautas kaštonas

Kauno miesto savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad kaštonai serga. Todėl jie bus keičiami liepaitėmis.

„Kauno mieste vyrauja liepos, klevai, kaštonai ir šermukšniai. Kaip ir kituose Lietuvos miestuose, paprastojo kaštono medžiai mūsų gatvių želdynams netinkami. Jie stipriai pažeisti kenkėjo – keršosios kaštoninės kandelės ir grybinių ligų. Be to, kamienų žievė neatspari mūsų klimato poveikiui, todėl suskeldėja. 2016 metais pastebėta, kad kaštonus pažeidė dėmėtligė, miltligė. Todėl priėmėme nelengvą, bet būtiną sprendimą – kaštonus pakeisti liepomis. Tuo tarpu kitoje A. Smetonos alėjos pusėje augančios liepos bus išsaugotos, o jų lajos apgenėtos“, – pranešime spaudai teigia Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Tačiau vietos gyventojų tai neįtikino. „Kaštonai čia žydi jau daug metų, nei vienas nėra nuvirtęs ar supuvęs. Jie niekam netrukdė, o tik kėlė pasigėrėjimą“, – tikino vietos gyventoja A.Petrulienė.

Pasak jos, A.Smetonos kaštonų alėja yra vienintelė tokia. „Turime sulaukti savivaldybės atsakymo į mūsų iniciatyvinės grupės skundą. Mes reikalaujame stabdyti medžių kirtimo darbus kol neatliktas pakartotinas visapusiškas išlikusių medžių būklės įvertinimas – šis tyrimas turi būti išsamiai pristatytas bendruomenei“, – sakė A.Petrulienė.

Panemuniškiai piktinasi, kad atsinaujinimą deklaruojantis Kaunas su miestiečiais nesitaria tokiais klausimais kaip šimtų metų išpjovimas.

Keisti kaštonus kitais medžiais ketinama ir kitose Kauno gatvėse. Iki 2017 metų pabaigos Kaune planuojama pasodinti 1500 naujų medžių.

Temos: 2 Kaštonas Kaunas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min