Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 12d. 15:50

Pažaislio vienuolynas prašo 800 tūkst. Lt

Pažaislio vienuolynas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Pažaislio vienuolynas
Pažaislio vienuolyno gyventojos, seserys kazimierietės, prašo Kauno miesto savivaldybės paramos.

Norėdamos visiškai atnaujinti vieną iš vienuolyno ansamblio objektų – svečių namus – seserys tikisi iš miesto biudžeto šiemet gauti 800 tūkst. litų. Dar daugiau lėšų šiam projektui bus skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

„Norime rekonstruoti buvusius svečių namus. Tikimės atkurti pirmykštę jų išvaizdą ir pritaikyti piligrimams bei kitai veiklai. Šiuo metu naudojama tik maža dalis pastato: vienos pusės patalpose gali vyksti konferencijos ir seminarai. Vasarą galime suteikti nakvynę vienam kitam piligrimui. Turime viltį, kad atnaujinus pastatą ir įdiegus modernią šildymo sistemą svečių namuose ištisus metus galės apsistoti apie 40 piligrimų“, – sakė Pažaislio vienuolių atstovė sesuo Lidija.

Savivaldybės parama sudarytų tik 5 proc. visos reikalingos sumos. Didesnę jo dalį finansuotų struktūriniai fondai. Pernai vienuolių parengta paraiška dėl vienuolyno svečių namų restauracijos įtraukta į projektų, 2007–2013 metais gausiančių finansinę paramą iš ES fondų, sąrašą. Jis numato, kad per ateinančius ketverius metus vienuolynas gali tikėtis sulaukti 9,5 mln. Lt paramos.

Ar ją papildys ir Kauno miesto savivaldybės finansinė injekcija, paaiškės po miesto tarybos posėdžio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min