Premjera
2022 11 18, 15:23

Pažeidėjai nepasimoko: išaiškintiems tinklininkams teks susimokėti daugiau nei 3 tūkst. eurų žalą

Trečiadienio naktį Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdydami reidą nustatė du asmenis, žuvį gaudžiusius statomaisiais tinklais Varėnos rajono Didžiulio ežere. Už neteisėtai pagautas žuvis pažeidėjams teks atlyginti žalą gamtai – daugiau 3 tūkst. eurų. Paimti 9 tinklai ir žuvys, rašoma AAD pranešime spaudai.
Žvejyba
Žvejyba / 123RF.com nuotr.

Asmenys draudžiamu būdu buvo sugavę 9 sterkus, 3 lydekas ir 2 karšius.

Už neteisėtai sugautas žuvis pažeidėjams gresia baudos iki 300 eurų, paimti 7 tinklai ir teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 3080 eurų.

Taip pat aplinkosaugininkai patikrinę vieno iš asmenų sodybą rado dar 2 statomuosius tinklus.

Sodybos šeimininkui už ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą gali tekti susimokėti iki 200 eurų baudą.

„Įspėjame, žvejybos kontrolę vykdome nuolat, nesvarbu ar tai nakties metas ar ankstyvus rytas. O žvejojantiems tokiais būdais taikomos ne tik baudos, bet ir skaičiuojama gamtai padaryta žala“, – sako Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Aringas Janulevičius.

Be to, pareigūnai atkreipia dėmesį, kad sulaikyti asmenys už tokią veiką administracinėn atsakomybėn patraukiami nebe pirmą kartą.

Todėl pastebėjus neteisėtos žvejybos atvejus ar kitus aplinkos apsaugos pažeidimus, aplinkosaugininkai ragina gyventojus apie tai pranešti telefonu 112.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min