Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 23d. 13:54

Pažintį su Lietuva latviai pratęs Šiaulių tardymo izoliatoriuje

Padirbta atsiskaitymo kortelė
Šiaulių VPK nuotr. / Padirbta atsiskaitymo kortelė

Šiauliuose įkliuvo trys Latvijos piliečiai, apsipirkinėję didžiųjų miesto prekybos centrų parduotuvėse ir atsiskaitinėję padirbtomis mokėjimo kortelėmis, teigiama išplatintame pranešime.

Lapkričio 18–osios popietę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojai sulaukė telefoninio skambučio iš Tilžės gatvėje esančios parduotuvės „Techasas“ – už perkamą kompiuterį bandoma atsiskaityti padirbta mokėjimo kortele. Operatyviai nuvykę patruliai sulaikė vieną iš parduotuvės besprunkantį pirkėją. Paaiškėjo, kad pirkėjų būta trijų, kad jie – Latvijos piliečiai, mat pas sulaikytąjį rastas šioje šalyje išduotas vairuotojo pažymėjimas.

Važinėdami po mikrorajoną, kuriame yra minėtoji parduotuvė, vienoje gatvėje patruliai pastebėjo su latviškais valstybiniais numeriais stovintį automobilį „VW Passat“. Jame sėdėjo vaikinas su mergina. Sulaikymo metu vaikinas bandė naikinti nusikaltimo įrankį – sulaužė banko mokėjimo kortelę, kuri įtariama esanti padirbta. Apžiūrėję automobilį, policijos pareigūnai rado daug įvairių lietuviškų prekių: daug alkoholinių gėrimų, batų, mobilųjį telefoną, kompiuterį, maisto produktų. Vėliau buvo nustatyta, kad šie daiktai įsigyti įvairiose „Tilžės“ ir „Saulės miesto“ prekybos centrų parduotuvėse, atsiskaitant, įtariama, suklastotomis mokėjimo kortelėmis. Nustatyta dešimt tokio pirkimo atvejų. Atliekant šias finansinės operacijas, sureagavo bankų apsaugos sistemos ir, atsiskaitant „Techaso“ parduotuvėje, prekybininkai iš banko sulaukė pranešimo, kad mokėjimo kortelė gali būti netikra. Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai mano, kad bendrininkų trijulei parūpintose mokėjimo kortelėse yra įkelti neteisėtai gauti kitų asmenų banko sąskaitų duomenys.

Sulaikytieji Rygos gyventojai 23 metų E. A., 20–metis J. B. ir 23 metų S. U. buvo uždaryti į areštinę. Dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ir jos duomenų panaudojimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Mažiausiai vieną mėnesį latviai praleis Šiaulių tardymo izoliatoriuje, nes teismas sankcionavo jų suėmimą.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min