Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 26d. 06:03

Pažintis su fotografija „žaidusiu“ kūrėju

„Jis žaidė fotografija“, – prisimena garsaus lietuvių kilmės Lenkijos fotografo žmona.
E.Kossakowskio nuotr. / „Jis žaidė fotografija“, – prisimena garsaus lietuvių kilmės Lenkijos fotografo žmona.

Praėjusią savaitę įsisukusi fotomeno festivalio „Kaunas Photo Polska 09“ renginių karuselė nežada sustoti. Antradienį 16 val. M.Žilinsko dailės galerijoje fotografijos mylėtojai kviečiami pasiklausyti paskaitos apie lietuvių kilmės lenkų fotografą Eustachijų Kossakowskį.

Kaune šiuo metu eksponuojama fotografą pristatanti paroda – neeilinė. Jos eksponatai – paties E.Kossakowskio ir jo senelio Lietuvos grafo Stanislovo Kazimiero Kassiakowskio fotografijos – Kauną pasiekė iš Paryžiaus ir Varšuvos.

„Jei E.Kossakowskis būtų dar gyvas, labai džiaugtųsi, kad jo darbai eksponuojami būtent čia“, – per parodos atidarymą sakė E.Kossakowskio žmona Anka Ptaszkowska. Pasak jos, vyras niekada nesigyrė savo kilme, o kai jį Lenkijoje pagarbiai vadindavo „fotografiku“, sakydavo, kad yra paprastas fotografas. „Jis žaidė fotografija“, – dalijosi prisiminimais A.Ptaszkowska.

Paskaitoje E.Kossakowskio kūrybą pristatys autoriaus fotografijų parodos kuratorius Patrickas Komorowskis. Atėjusieji galės sužinoti apie specifinius fotografo kūrybos bruožus, taip pat tai, kodėl autorius nusprendė fotografuoti Paryžių 6 metrų atstumu. E.Kossakowskio fotografijose užfiksuoti 159 įvažiavimai į Paryžių šiandien jau laikomi istoriniu dokumentu.

Paskutinius savo gyvenimo metus praleidęs Paryžiuje, fotomenininkas 2001 metais ten ir mirė.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min