Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažintis su japonišku fechtavimu

Sportininkų pasirodymai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kendo treniruotė
Šaltinis: 15min
0
A A

Besidomintys japonų kovos menais ir kultūra kviečiami užsukti į japoniško fechtavimo treniruotes Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) sporto centre. Kyumeikan Kendo mokyklos rengiama pažintinė treniruotė vyks balandžio 7 dieną.

Pasak renginio organizatorių, seminaras pirmiausia skirtas studentams.

„Kai kurie studentai per daug pasyvūs, plaukia pasroviui ir nepasinaudoja milijonu jiems pasiūlytų galimybių. Vėliau dėl to gailisi, todėl mes norėtume, jog jie sustotų, susimąstytų ir pradėtų veikti nuo pat pirmo kurso pirmojo pusmečio pirmos dienos“, – savo idėjomis dalijosi Kendo mokyklos atstovai. Kendo mokykla nesiekia vien tiesioginės sporto teikiamos naudos – tvirtesnio kūno, o stengiasi, kad žmogus pirmiausiai būtų tvirtas savo mintimis ir dvasia.

„Ki-ken-tai-ichi“ (ki – energija (siela), ken – kardas (minčių tąsa, vidaus ir išorės susiliejimas), tai – kūnas (fizinis elementas, pavaldus mintims), ichi – viena (viename). Japonų kalba ši frazė apibūdina būseną, kai visi svarbiausi kirčio elementai tampa vienu ir pasireiškia kaip tobulas kirtis. Kasdienėje veikloje šis principas taip pat atrodo teisingas. Kūnui reikia ne tik energijos, bet ir motyvacijos, kam ši energija reikalinga. Tam, kad protas tinkamai valdytų kūną, reikia pakankamai energijos ir tinkamos sąsajos tarp visų trijų elementų – kūno, sielos, proto“, – teigia japonų kovos menų mylėtojai.

Visi norintys susipažinti su Kyumeikan Kendo mokyklos filosofija ir išbandyti savo jėgas japoniško fechtavimo treniruotėse laukiami VDU sporto centre (Draugystės g. 19), didžiojoje sporto salėje pažintinės treniruotės metu balandžio 7 dieną, 15 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min