Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažvelgti į savo moralinį veidą vilniečiai nepanoro (nuotraukos)

Grįžti prie įprasto gyvenimo vietos gyventojai galės dar negreitai.
Prisijungti prie pilietiško „flash mob“ vilniečiai nepanoro.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Ar matei (ne) normalų žmogų?“ – šeštadienį, Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, visuomenės klausė sostinės Katedros aikštėje surengto pilietinio „flash mob“ organizatoriai. Jie ragino kiekvieną pažvelgti į veidrodį, išvysti savo moralinį veidą ir neskirstyti žmonių į normalius ir nenormalius. Deja, tokia akcija su veidrodžiais pilietiškumo stokojančių vilniečių beveik nesudomino.

Vidurdienį Katedros aikštėje pasigirdo švilpukas ir dvi merginos įdėmiai sužiuro į atsineštą veidrodį. Vėliau jų žvilgsniai nukrypo į dangų. Merginas, laikančias didelį veidrodį, smalsiai stebėjo praeiviai ir turistai.

Tai buvo vadinamasis „flash mob“, kuriuo siekta atkreipti dėmesį į žmonių diskriminaciją. „Lietuvoje žmonės per dažnai skirstomi į normalius ir nenormalius, žmonės bijo būti kitokie“, – naujienų portalui 15min.lt sakė Neringa Jurčiukonytė, Nacionalinio socialinės integracijos instituto direktorė.

Planuota, kad prie šios akcijos prisijungs ir daugiau žmonių. Informacija apie „flash mob“ buvo platinama elektroniniu paštu, sms žinutėmis. Tačiau vilniečiai sudalyvauti pilietiškame „flash mob“ nepanoro.

N.Jurčiukonytė apgailestavo, kad prie akcijos neprisijungė daugiau žmonių. „Tyrimai rodo, kad Lietuvos visuomenė nėra pilietiška“, – sakė ji, tačiau „flash mob“ vadino pavykusiu, nes jam pasibaigus buvo klausiančių, kokia proga jis surengtas, kokią žinutę norima perduoti.

„Kiek ateina žmonių, nesvarbu. Jei pavyksta atkreipti dėmesį, tai „flash mob“ veikia“, – patikino pašnekovė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min