Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 7d. 11:35

Pažymėjimų įteikimas išrinktiems prezidentui ir EP nariams atidėtas – nėra kam įteikti

Laura Matjošaitytė, Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Laura Matjošaitytė, Gitanas Nausėda

Penktadienį 11 ir 11.30 valandomis suplanuotą pažymėjimų įteikimą išrinktiems europarlamentarams ir prezidentui Gitanai Nausėdai teko atidėti, nes Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė nesuspėjo sugrįžti iš komandiruotės. Pasirodo, ir įgaliojimų leisti įteikti pažymėjimus kažkam kitam ji nepaliko.

Birželio 5–7 dienomis VRK pirmininkė L.Matjošaitytė dalyvavo tarptautiniame rinkimų organizatorių seminare „Dalyvavimas rinkimuose ir rinkėjų švietimas“ Rumunijoje ir sugrįžti iki pažymėjimų teikimo išrinktiems politikams nesuspėjo.

VRK pirmininkės pavaduotoja-sekretorė Svetlana Misevičienė 15min teigė, kad įprastai L.Matjošaitytė vykdama į komandiruotes savo įgaliojimus perleisdavo kažkam kitam.

„Kai pirmininkė išvažiuoja į komandiruotes į užsienį, pagal VRK reglamentą, jai pačiai suteikta teisė įgalioti ją pavaduoti kam nors iš pavaduotojų. Bet ji neįgaliojo – pavaduotojas Andrius Puksas nebuvo įgaliotas, aš taip pat nebuvau įgaliota“, – pasakojo ji.

S.Misevičienės teigimu, pažymėjimo naujai išrinktam prezidentui ceremonija persikėlė į 14.30 val., europarlamentarams – į 15 val.

Seimo narė su konservatorių sąrašu į Europos Parlamentą išrinkta Rasa Juknevičienė 15min teigė, kad dalyvauti renginyje nebegalės – pavakarę jau turi svarbių planų Panevėžyje.

„Staiga sužinai, kad viskas nukeliama po pietų, trečiai valandai, kai nebegali dalyvauti. Toks truputį apmaudas buvo, nors aišku, simbolinis dalykas, nieko čia tokio, bet manau, kad pirmininkė turėjo taip sudėlioti dalykus, palikti įgaliojimus ir VRK pavaduotojai, tikrai kuris nors galėjo tą procedūrą atlikti“, – komentavo politikė.

15min su VRK pirmininke susisiekti nepavyko.

Lietuvai Europos Parlamente atstovaus liberalas Petras Auštrevičius, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, konservatoriai Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Liudas Mažylis, nepartinė Aušra Maldeikienė, Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, „darbietis“ Viktoras Uspaskichas, „valstiečiai“ Bronis Ropė ir Stasys Jakeliūnas.

Išrinktasis prezidentas G.Nausėda savo pareigas pradės eiti kitą dieną po to, kai pasibaigs pareigas einančio prezidento kadencija ir kai jis prisieks Seime. Naujai išrinkto prezidento priesaika planuojama liepos 12 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min