Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 6d. 10:00

Pedagogai skeptiškai vertina Artūro Zuoko idėją kas rytą prie mokyklų iškilmingai kelti Trispalvę

Trispalvė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Trispalvė

Pedagogai skeptiškai įvertino Vilniaus mero Artūro Zuoko idėją, kad kas rytą prie kiekvienos sostinės, gal net ir Lietuvos, mokyklos iškilmingai būtų iškeliama valstybės vėliava, ketvirtadienį rašo dienraštis „Vilniaus diena“.

Meras sako, kad tokia tvarka atskirai savivaldybėje nebus tvirtinama, bet bus laukiama centrinės valdžios pozicijos. Anot sostinės vadovo, vėliavos pakėlimo ceremonija mokytų moksleivius patriotiškumo, padėtų jiems geriau mokytis ir geriau pažinti savo šalies simbolius.

Dienraščio kalbintas švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pabrėžė, jog ministerija yra nemažai padariusi, kad valstybės simboliai būtų deramai pristatyti prie kiekvienos švietimo įstaigos.

„Esame įtvirtinę nuostatą, kad prie kiekvienos švietimo įstaigos, nuo rugsėjo 1-osios, kai prasideda mokslo metai, iki jų pabaigos kabėtų valstybės vėliava. Jau anksčiau už mūsų lėšas tos vėliavos buvo nupirktos. Manau, kad tai labai graži ir labai svarbi tradicija, ugdanti tiek pilietiškumą, tiek moksleivių pagarbą valstybei ir jos simboliams“, – pabrėžė ministras.

Anot G.Steponavičiaus, kiekviena naujovė pirmiausia turėtų būti svarstoma su mokyklų bendruomenėmis. Kalbėdamas konkrečiai apie A.Zuoko išsakytą idėją ministras pabrėžė, kad prieš kalbėdamas tokiomis temomis sostinės vadovas turėtų apmąstyti tokios idėjos įgyvendinimo būdus.

„Prieš pasakant gražią idėją, savivaldybė galėtų pasidomėti, kiek ji pati, kaip mokyklų steigėja, yra pasirengusi tą idėją įgyvendinti“, – sakė ministras.

Gabijos gimnazijos vadovė Vilija Klimavičienė prisipažino, kad jų mokykla kol kas neturi techninės galimybės kas rytą kelti ir nuleisti vėliavą. Be to, šis klausimas dar nebuvo aptartas su bendruomene.

„Manau, kad tai tik sostinės vadovo mintis, net ne projektas. Tad mes šiuo klausimu net nesitarėme su bendruomene. Gal ir graži ši idėja, bet ji neturėtų virsti rutina. Gal geriau per šventes: Rugsėjo 1-ąją, Vasario 16-ąją, per mokyklos gimtadienį kelti vėliavą. O jeigu kasdieną? Tai juk ir blogas oras būna, vesti vaikus, nieko gero.

Be to, pas mus nėra specialaus stovo, kad kas rytą keltume vėliavą. Vėliava tiesiog yra iškelta ir plevėsuoja“, – dėstė pašnekovė.

Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos direktorius Zbignievas Maciejevskis teigė, kad skatinant patriotinį ugdymą svarbiausia neperlenkti lazdos ir rimtų dalykų nepaversti farsu.

„Ar turėtume išrikiuoti moksleivius ir kelti vėliavą? O kelintą valandą? Juk gimnazijoje pamokos prasideda skirtingu laiku. Be to, kad kas rytą būtų pakelta vėliava, kas vakarą ją kas nors turėtų nuleisti. Kaip ši ceremonija turėtų atrodyti? Kas joje turėtų dalyvauti?“ – retoriškai klausė gimnazijos vadovas

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min