Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 13d. 07:30

Pedagogų išvykos – puota krizės metu

Biržų rajono mokytojai rengiasi šiųmetėms kvalifikacinėms kelionėms į užsienį. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) pirmininkas Valentinas Stundys abejoja, ar ekonominio sunkmečio sąlygomis derėtų skatinti tokią praktiką.

Biržų rajono pedagogai, pastaraisiais metais už kvalifikacijai kelti skirtas lėšas keliavę po Europą ir turškęsi Raudonojoje jūroje, nekeičia savo įpročių net kraštą užklupus ekonominei krizei. Gavę rajono tarybos palaiminimą, mokytojai jau planuoja keliones po kalnuotąją Slovakiją ir į Sankt Peterburgą.

Priešina pedagogus

Puota maro metu. Taip mokytojų sumanymą ir vietos politikų duotą leidimą vertina Biržų tarybos narė pedagogė Irutė Varzienė. LŽ ji priminė, kad rajono mokytojai savo esą kvalifikacinius vojažus po Europą pradėjo prieš ketverius metus. „Neįsivaizduojate, kaip šios kelionės priešina pedagogus. Juoba kad nėra jokių kriterijų, kas ir už kokius nuopelnus įtraukiamas į keliaujančiųjų sąrašus“, – pabrėžė tarybos narė.

Nors pati I.Varzienė nedalyvavo nė vienoje tokioje pedagogų išvykoje, iš keliaujančiųjų atsiliepimų ji seniai susidarė įspūdį, kad jie daugiausia laiko leidžia grožėdamiesi kalnais, ežerais bei jūromis ir tik porą valandų pavieši kurioje nors užsienio mokykloje, pabendrauja su jos vadovais. „Kvalifikacijai kelti skirti pinigai išleidžiami vienų mokytojų pramogoms, tuo metu kiti neturi už ką pasikviesti lektorių, vykti į seminarus“, – sakė I.Varzienė.

Ji mano, kad Biržų mokytojai nėra tarp vargstančiųjų, kuriuos reikėtų šelpti biudžeto lėšomis: „Noriu pabrėžti, kad prieš išleisdama pedagogus važiuoti į kelionę, rajono taryba svarstė, ką šelpti miltais ir makaronais. Išgirdus skaičius, kiek žmonių tiesia ranką išmaldai, pedagogų pramoginių kelionių apmokėjimas tikrai atrodė makabriškai.“

Pagerbė už sunkų darbą

„Netikėtai atėjusi laisvė, kuria ne visi mokame deramai naudotis, į visų mūsų gyvenimą įnešė pokyčių, dėl kurių pedagogų darbas tapo itin sunkus“, – filosofavo Biržų rajono savivaldybės meras Regimantas Ramonas, LŽ paprašytas išsakyti nuomonę dėl minėtų kelionių. Anot mero, pedagogų švietimui skirtus pinigus galima leisti seminarų ir įvairių paskaitų užsakymui, bet visai kas kita, kai jie savo akimis išvysta tai, apie ką būna kalbama per tokius renginius.

„Galiausiai iš biudžeto apmokėti dalį lėšų už mokytojo kvalifikacinę kelionę – tai parodyti jam pagarbą, dėmesį. Šios išvykos aptartos su Švietimo ir mokslo ministerija, į jas važiuoja visa Lietuva“, – tikino R.Ramonas.

Parlamentaras susilaikytų

„Kvalifikacinės mokytojų išvykos – ne nauja problema. Į jas jau keleri metai važiuoja visos šalies pedagogai. Biržiečiai šias keliones renkasi itin dažnai“, – pabrėžė pedagogas, švietimo vadybos ekspertas, Seimo ŠMKK pirmininkas V.Stundys. Anot jo, ūkio nuosmukio sąlygomis, kai padėtis surenkant biudžetą darosi vis grėsmingesnė, vertėtų labai gerai pasvarstyti, ar pedagogų kelionėms tikslinga skirti biudžeto lėšų. „Turėdamas galimybę spręsti, leisti pedagogus vykti ar ne, susilaikyčiau“, – prisipažino parlamentaras.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Biržai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min