Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pedagogų rudens konferencija: išsakytos ir pagyros, ir problemos

Mokykla
Sauliaus Žiūros nuotr. / Šiemet uostamiesčio mokyklų duris pravers daugiau nei 21 tūkst. moksleivių. Tai yra tūkstančiu mažiau nei pernai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Klaipėdos universiteto "Aula Magna” auditorijoje susirinkę uostamiesčio ugdymo įstaigų vadovai rudens konferencijos metu ne tik džiaugėsi pasiekimais, bet ir apnuogino praėjusių bei ateinančių mokslo metų rūpesčius.

Klausydamiesi nostalgiškos, gitaromis atliekamos muzikos bei sveikindami gimtadienius švenčiančius kolegas, Klaipėdos pedagogai ir miesto savivaldybės atstovai nesidrovėjo išsakyti ir švietimo sistemos problemų. Viena iš skaudžiausių – mažėjantis moksleivių skaičius. Šiemet Klaipėdos mokyklų duris pravers beveik 21 tūkstantis moksleivių, t.y. tūkstančiu mažiau nei praėjusiais metais. Vien dvyliktokų  mokyklos pavasarį į gyvenimo kelią išleis keturiais šimtais mažiau. Nesumažėjo tik pirmokų: „Kylame iš duobės, padėtis stabilizuojasi“, – daugėjančių pirmaklasių skaičiumi džiaugėsi miesto meras Rimantas Taraškevičius ir pastebėjo, kad pedagogai praėjusiais metais rečiau varstė jo kabineto duris. „Vis mažiau einate, turbūt problemų nebeturite? Ačiū už tai“, – retoriškai klausė meras.

Išvargino švietimo reformos

Miesto meras sakė esąs sutrikęs dėl nuolat girdimų kalbų apie tai, kokia yra Klaipėdos švietimo sistema: „Švietimo reformas skaudžiai išgyvenome, jau ne pirmus metus tuos iššūkius priimame. Nuolat girdime: ar turi likti mokinio krepšelis, ar teisingai reorganizuotos mūsų mokyklos – tokios kalbos glumina“. Pasak miesto vadovo, Klaipėdos švietimo sistema reaorganizuota gerai, o skaičiai neatspindi realiai įdėto darbo. Apie reformų skaudžiai paliestus pedagogus prabilo ir miesto savivaldybės administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius. Jo manymu, po nepriklausomybės atkūrimo, reformų yra per daug. „Mokykla negali taip dažnai keistis, padėtis turi stabilizuotis“, –  kalbėjo A.Každailevičius. Uostamiesčio pedagogų laukia ir dar vienas pasikeitimas: Švietimo ir mokslo ministerijoje nutarta mažinti biurokratiją ugdymo įstaigose, tad pedagogai bus skatinami dirbti kūrybiškiau bei atsakingiau, ne vien vadovaudamiesi „iš viršaus nuleistais“ įsakymais.

Moksleivių mažėja, mokytojų etatų – ne

Nepaisant to, kad šiemet uostamiesčio mokyklose bus mažiau mokinių, pedagogų etatai keitėsi nežymiai. Pasak savivaldybės Ugdymo kokybės ir kaitos poskyrio vedėjos Virginijos Kazakauskienės, buvo atleisti 32 pedagogai, priimta 30. Dauguma iš jų išėjo užtarnauto poilsio. Savivaldybės atstovė mokyklas ragino priimti daugiau jaunų pedagogų, nes jų pasiūla yra labai didelė. Kaip pavyzdį V.Kazakauskienė pateikė L.Stulpino mokyklą, kurioje šiemet skelbtame konkurse vokiečių kalbos pamokas po 6 valandas per savaitę vesti pageidavo 20 pretendentų. Tai, pasak specialistės, yra labai daug. Savivaldybė šiemet griežtai kontroliuos ir virškrūvius, jie bus draudžiami, nes mokytojų pasiūla yra labai didelė. 

Reikia socializacijos centro

Aptardama bendrojo ugdymo situaciją, V.Kazakauskienė paminėjo, kad tarp 45 uostamiesčio ugdymo įstaigų liūdniausia padėtis yra „Tauralaukio“ pagrindinėje mokykloje. Ten, kaip ir pernai, susirinko mažiausiai mokinių. Didžiausiu moksleivių skaičiumi gali didžiuotis „Versmės“ pagrindinė mokykla, šiemet surinkusi daugiau nei tūkstantį mokinių. Prieš naujuosius mokslo metus sulaukta trečdaliu mažiau paraiškų dėl nemokamo maitinimo: vietoj daugiau nei 3 tūkst. paraiškų pernai, šiemet gauta tik apie 1400. Pasak V.Kazakauskienės, jos pateiktos iki liepos mėnesio, tad skaičiai dar keisis. Specialistė prabilo ir apie socializacijos centro poreikį, nes yra nemažai keliančių grėsmę, „svarstomų“ jaunuolių. „Jiems reikalinga psichologų, socialinių darbuotojų pagalba ar izoliacija nuo blogos įtakos grupių. Tokių vaikų 2010 metais svarstyta 38“, – pastebėjo Švietimo skyriaus atstovė. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min