Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pelenų debesis iš Islandijos Lietuvą gali pasiekti penktadienio popietę

Norvegų meteorologai prognozuoja, kad pelenų debesis iš Islandijos pasieks ir Lietuvą.
„Scanpix“ nuotr. / Norvegų meteorologai prognozuoja, kad pelenų debesis iš Islandijos pasieks ir Lietuvą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Islandijoje išsiveržus ugnikalniui susidaręs pelenų debesis, jau spėjęs paralyžiuoti didelę dalį Europos, gali pasiekti ir Lietuvą. Tai būtų pirmas kartas istorijoje, kai Lietuvą pasiektų išsiveržus ugnikalniui susidaręs vulkaninės kilmės dalelių debesis.

„Tokio varianto atmesti negalima“, – ketvirtadienį, paklaustas, ar pelenų debesis gali pasiekti Lietuvą, naujienų portalui 15min.lt sakė Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas ir pridėjo, kad tai būtų pirmas kartas istorijoje, kai Lietuvą pasiektų vulkaninės kilmės debesis.

Jis paaiškino, kad taip nutikus gali būti paralyžiuoti Lietuvos oro uostai. „Tie debesys – vulkaninės dalelės. Jos mikroskopinės ir jų nepamatysime. Bet jos yra pavojingos, nes brūžina lėktuvą kaip švitrinis popierius“, – kalbėjo A.Šumskas.

Tai, kad pelenų debesis iš Islandijos gali pasiekti Baltijos šalis, informuoja ir užsienio žiniasklaida. Naujienų portalas Postimess.ee praneša, kad jau penktadienio naktį vulkaninės kilmės dalelės pasieks vakarinę Estijos dalį.

Tuo tarpu Norvegijos meteorologijos institutas prognozuoja, kad penktadienio naktį pelenų debesis pasieks Baltijos jūrą, o per dieną pamažu uždengs visą Lietuvą.

Norvegijos meteorologijos instituto specialistų prognozę, kaip artimiausiu metu plis pelenų debesis iš Islandijos, galite pamatyti paspaudę čia.

Lietuvos specialistai kol kas ramūs

Lietuvos meteorologai ir Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) specialistai pelenų debesies mūsų šalyje bent kol kas nelaukia.

„Dabar prognozuojama ir Nyderlanduose, ir Danijoje, ir Švedijoje, ir Norvegijoje. Pelenai maždaug ten... O kiek jie plis, neaišku. Vėjas yra šiaurės vakarų. Vienas pelenų debesis slenka į pietryčius, kitas – daugiau į šiaurę. Suomijoje irgi yra įspėjimas dėl vulkaninių pelenų, o prie mūsų nesimato kol kas“, – 15min.lt aiškino Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Aviacinės meteorologijos centro viršininkė Regina Čepaitytė.

Ji pridėjo neturinti informacijos ir apie tai, kad pelenų debesis gali pasiekti Estiją. „Tokio perspėjimo dar neturime, bet, kaip matome, informacija nuolat keičiasi. Be to, neaišku, kaip tas ugnikalnis veikia: ar silpsta, ar dar meta pelenus“, – svarstė R.Čepaitytė.

Tuo tarpu AAA Aplinkos vertinimo departamento Oro kokybės vertinimo skyriaus vedėjas Donatas Perkauskas skaičiavo, kad pelenų debesis iš Islandijos iki Lietuvos neatslinks. „Bent artimiausiu 48 val. laikotarpiu jis Lietuvos pasiekti neturėtų“, – sakė jis.

15min.lt primena, kad Islandijoje išsiveržus ugnikalniui, kilus milžiniškam pelenų debesiui, dėl prasto matomumo ketvirtadienį iš Vilniaus oro uosto buvo atšaukti šie skrydžiai: 15.45 val. į Briuselį („Brussels Airlines“), 17.05 val. į Londoną („airBaltic“), 18.15 val. į Kopenhagą („airBaltic“), 22.45 val. į Dubliną („airBaltic“), 23.15 val. Edinburgą („Star1 Airlines“). Taip pat atšaukti skrydžiai iš: 21.55 val. Kopenhagos („airBaltic“) ir 23.30 val. iš Londono („airBaltic“).

Penktadienį ryte atšaukiami reisai iš Edinburgo 5.50 val. („Star1 Airlines“) ir Dublino 5.55 val. („airBaltic“).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min