Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pelnomasi ir iš apklausos apie renovaciją

Ketinama renovuoti ne pavienius namus, o ištisus kvartalus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Iš opios renovacijos temos pasipelnyti bando ir apklausų organizatoriai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Opi daugiabučių renovacijos tema tapo pasipelnymo šaltiniu ir apklausas atliekančioms bendrovėms.

Palangiškiai pirmadienį sulaukė laiškų iš Nacionaliniu nuomonių centru pasivadinusios bendrovės. Laiške prašoma butų savininkų „nedelsiant pareikšti savo nuomonę dėl daugiabučio namo renovacijos ir modernizavimo, dalyvaujant būsto atnaujinimo programoje“. Gyventojai raginami atsakyti į paprastą klausimą – ar sutiktų, kad jų daugiabutis artimiausiu metu būtų modernizuojamas ir atnaujinamas. Į klausimą pateikti ir keli atsakymo variantai. Savo nuomonę gyventojai raginami pateikti trumpąja žinute.

I.Juozapaitienės nuotr./Palangiškiai susilaukė laiškų, raginančių nedelsiant atsakyti į klausimus apie renovaciją.
I.Juozapaitienės nuotr./Palangiškiai sulaukė laiškų, raginančių nedelsiant atsakyti į klausimus apie renovaciją.

Tačiau įsiskaitę į laišką gyventojai pastebėjo, kad ji kainuoja 5,88 Lt be PVM, o su šiuo mokesčiu – daugiau nei 7 Lt. Laiško gale dar raginama „nuomonę pareikšti nedelsiant“. Teigiama, kad duomenys vėliau bus viešinami žiniasklaidoje. Taip pat nurodoma, kad atskaičius mokesčius operatoriams likusioji dalis mokesčio už žinutę bus skirta apklausos rezultatams administruoti.

Bendrovės, atliekančios apklausą, internetinėje svetainėje teigiama, kad Nacionalinis nuomonių centras – unikalus prekių ženklas, masinių apklausų organizatorius Lietuvoje.

„Kol konkurentai geba apklausti 1 000 respondentų, mes be didelio vargo apeliuojame į absoliučią daugumą Lietuvos gyventojų“, – rašoma svetainėje.

Susisekti su šia bendrove nepavyko. Nors skelbiama, kad informaciją greičiau galima gauti jiems prisiskambinus telefonu, niekas neatsakė.

I.Juozapaitienės nuotr./Toks laiškas pasiekė palangiškius.
I.Juozapaitienės nuotr./Toks laiškas pasiekė palangiškius.

Laišką savo dėžutėje gavusi palangiškė Inga Juozapaitienė abejojo, ar tokia apklausa gali atstovauti jos namo interesams, nes nėra nurodytas nei adresas, nei gyventojų vardai ar pavardės.

„Tai iš tiesų neblogas pasipelnymo šaltinis ir man primena telefoninius sukčius”, – teigė ji 15min.lt.

Palangiškė pasakojo, kad jų namas – puikios būklės ir renovuoti jo dar neketinama.

Gavusi laišką su pavadinimu „Nacionalinis nuomonių centras“, ji akimirką abejojo, ar užsakovas nebus kokia valstybės įmonė. „Žemiau nurodoma, kad tai UAB. Nors iš pavadinimo ir iš  reikalavimo nedelsiant atsakyti susidaro įspūdis, kad čia kokia ministerija rašo“, – teigė moteris.

Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra informavo, kad dėl panašaus pobūdžio laiškų jau informuoti policijos pareigūnai. Tačiau iš jų gautas atsakymas, kad bendrovės veikla nėra nusikalstama - laiške, nors ir mažomis raidėmis, nurodyta, kiek kainuoja dalyvavimas apklausoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Renovacija
Parašykite atsiliepimą apie 15min