Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki pasimatymai su lietuvišku kinu

Juosta  „Jau puiku tik dar šiek tiek...“ pasakoja apie neseną Lietuvos realybę.
Kadras iš filmo. / Juosta „Jau puiku tik dar šiek tiek...“ pasakoja apie neseną Lietuvos realybę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje nuo balandžio 7 d. prasideda retrospektyvinis lietuviškų filmų festivalis „5 susitikimai su lietuvišku kinu“.

Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro Parodų rūmuose vyksiančiame festivalyje bus parodyti 5 lietuviški filmai nuo klasikos iki jaunosios kartos kūrybos. Festivalis bus atidarytas Almanto Grikevičiaus filmu „Jo žmonos išpažintis“. Balandžio 14 d. bus rodomas Raimundo Banionio filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, balandžio 21 d. – Algimanto Puipos „Vilko dantų karoliai“, balandžio 27 d. žiūrovai išvys dokumentinį Janinos Lapinskaitės filmą „Traukinys stovi penkias minutes“.
Paskutinis festivalio seansas vyks po atviru dangumi, bus pristatomi jaunųjų kino režisierių filmai: Linos Lužytės trumpametražis vaidybinis filmas „Jau puiku tik dar šiek tiek...“ ir Jūratės Samulionytės dokumentis filmas „Šanxai Banzai (Vilniaus Šanchajus)“.

Filmas „Jau puiku tik dar šiek tiek...“ buvo parodytas „Scanoramos“ festivalyje. Juosta pasakoja apie 1992-ųjų Lietuvą. Lietuviai džiaugiasi atgauta laisve, kartu ir importinėmis prekėmis, greitai užpildančiomis parduotuvių lentynas, kurios sovietmečiu buvo tuščios. Filmo istorija apie tai ir pasakoja – veiksmas vyksta vienoje Vilniaus gamyklų, kurios darbuotojai traukia burtus.

Laimėtojas galės įsigyti importinį šaldytuvą. Jo nori visi, bet labiausiai filmo herojė Danguolė. Ji šaldytuvo nelaimi, dar skaudžiau – jis atitenka kaimynei. Tačiau Danguolei atitenka paslaptingasis prizas – galimybė priimti JAV fotoreporterį, kuris tris dienas fiksuos jos šeimą ir gyvenimą Lietuvoje.
Kiekvieną filmą, kartu ir kultūrinį kontekstą, pristatys filmo režisieriai ar kiti kino srities atstovai: Stasys Baltakis, Raimundas Banionis, Algimantas Puipa, Janina Lapinskaitė.

Festivalio tikslas – stiprinti lietuviško kino tradiciją Klaipėdoje, taip pat supažindinti miesto bendruomenę, ypač jaunimą, su lietuviško kino paveldu bei pristatyti kino raidą Lietuvoje.
Šis festivalis – tai edukacinis projektas, todėl labai kviečiami bendrojo lavinimo mokyklų mokytojai kartu su mokiniais apsilankyti festivalyje, nes tai viena iš retų progų ne tik pamatyti lietuvišką filmą, bet ir pabendrauti su jo kūrėjais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min