Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 7d. 18:29

Penkias mokytojas norėjusi atleisti direktorė pati neteko darbo

Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos direktorė M.Bajevienė dėl atleidimo iš darbo ketina kreiptis į teismą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos direktorė M.Bajevienė dėl atleidimo iš darbo ketina kreiptis į teismą.

Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos bendruomenė galės lengviau atsikvėpti – penkias mokytojas iš darbo norėjusi atleisti direktorė Milda Bajevienė pati neteko darbo. Savivaldybės administracijos sudaryta komisija tyrė direktorės veiklą ir nustatė šiurkščių pažeidimų. Trečiadienį direktorei įteiktas įsakymas apie atleidimą.

Kaip „15min“ jau rašė, konfliktas šioje pradinėje mokykloje kilo po to, kai direktorė Milda Bajevienė atleido vieną pedagogę, Loretą Bernadickienę, o pastarajai sprendimą apskundus teismui kelios kitos mokytojos stojo jos ginti. Tuomet apie atleidimą buvo pranešta dar keturioms pedagogėms. Dvi mokytojos jau gavo atleidimo lapelius, dar dviejų jie laukia, nes viena mokytoja serga, kita – atostogauja.

Teismas nusprendė, kad „Šviesos“ pradinėje mokykloje dirbusi L.Bernadickienė atleista neteisėtai.

Tačiau mokyklos direktorė ir toliau galvoja kitaip. Jos nuomonės nepakeitė net ir gautas įsakymas apie atleidimą iš darbo. „Aš ir toliau galvoju, kad tiesa yra ir ji turi nugalėti. Neketinu sėdėti nuleidusi rankų, kreipsiuosi į teismą ir skųsiu sprendimą atleisti mane iš darbo“, – vos sužinojusi apie sprendimą atleisti ją iš darbo kalbėjo mokyklos vadovė.

Pati trauktis iš užimamų pareigų direktorė priežasčių nematė, teigdama, kad atleistos pedagogės melavo teisme, o meluojantys žmonės neturi teisės dirbti mokykloje. Tėvus direktorė ramino surasianti tinkamus pedagogus, o jų atranką žadėjo palikti savivaldybės sudarytai komisijai.

Laikinai eiti „Šviesos“ pradinės mokyklos direktorės pareigas paskirta pavaduoja Vida Rudelienė, kuri įpareigota atšaukti neteisėtus direktorės įsakymus ir gražinti mokytojas į darbą.

Į konfliktą įsitraukė ir švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, tarpininkavusios sprendžiant konfliktą. Mokyklos profesinės sąjungos pirmininkė Laima Skendelienė net žadėjo piketus ir įspėjamąjį streiką rugsėjo 1 dieną, jeigu savivaldybė nebūtų atleidusi direktorės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min