Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 19:02

Penkiomis dienomis vėliau nei planuota Panevėžyje pradėjo veikti mobilusis COVID-19 patikros punktas

Mobilusis punktas Panevėžyje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Mobilusis punktas Panevėžyje

Trečiadienį Panevėžyje pradėjo veikti mobilusis mėginių dėl COVID-19 paėmimo punktas. Jis atidarytas beveik savaite vėliau nei planuota. Nors miestas šį punktą atidaryti buvo pasiruošęs jau prieš penkias dienas, užtruko, kol Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai susiruošė instruktuoti būsimuosius punkto darbuotojus.

Panevėžyje COVID-19 mėginių paėmimo punktas įrengtas prie „CIDO“ arenos tarnybinio įėjimo. Čia įkurta visa reikiama infrastruktūra automobiliais į punktą atvažiuojantiems žmonėms priimti. Prie įvažiavimo į punktą dirba šauliai, o mėginius ima apmokytos specialistų komandos.

Dvyliktą valandą veikti pradėjęs punktas jau pirmąją dieną priims maksimalų žmonių skaičių. Kas penkiolika minučių asmenys čia vyks iki pat 20 valandos. Nuo ketvirtadienio punktas darbą pradės 8 valandą ryte. Trečiadienį iš viso suplanuota paimti 25-ių asmenų mėginius.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Mobilusis punktas Panevėžyje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Mobilusis punktas Panevėžyje

Panevėžio miesto poliklinikos vadovas, mobilaus punkto koordinatorius Karolis Valantinas aiškino, kad jau šiai dienai – iki pat 20 val. turi užsiregistravusius žmones tyrimams atlikti.

„Noriu visus perspėti – registruotis visiems, be išimties, būtina paskambinus karštąja linija 1808. Bus surinkta visa informacija ir suteiktas eilės numeris, kada atvykti į mobilų punktą. Registruojama tą dieną, kai kreipsis. Išankstinė registracija kitai dienai nevykdoma“, – naujienų portalui jp.lt sakė mobiliojo punkto Panevėžyje koordinatorius Karolis Valantinas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Mobilusis punktas Panevėžyje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Mobilusis punktas Panevėžyje

Panevėžio mobiliame punkte dirbs devynios komandos po tris žmonės. Pamainos truks keturias valandas. Pasak K.Valantino, visų reikiamų medžiagų tyrimams atlikti ir apsaugos priemonių netrūksta. Iš viso mobilusis Panevėžio punktas gavo 100 reagentų.

Panevėžio mobilusis punktas aptarnaus ne tik miestą, bet visos apskrities gyventojus, tad čia atvykti galimybę turės iš anksto telefonu 1808 užsiregistravę ir leidimą atvykti gavę žmonės. Panevėžyje paimtus COVID-19 mėginius tirs Šiaulių ligoninės laboratorija. Mėginiai ten bus vežami tris kartus per dieną.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Mobilusis punktas Panevėžyje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Mobilusis punktas Panevėžyje

Instrukcijos norintiems atvykti į mobilųjį punktą

  • Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808.
  • Pacientas, jei jam pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.
  • Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.
  • Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą.
  • Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.
  • Kartu su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
  • Atvykus į mobilų punktą, žmonėms draudžiama išlipti iš automobilio ar atidaryti langą, kol nebus nurodyta kitaip. Pasitelkiant vizualines priemones bus instruktuojama visa tepinėlio paėmimo procedūra.
  • Automobilio langą galima pradaryti tada, kai mobilaus punkto komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.
  • Atlikus tyrimą, asmuo grįžęs privalo izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato.

Asmenys, neturintys galimybės į Panevėžio punktą atvykti savarankiškai, turėtų kreiptis į Panevėžio savivaldybės transportavimo koordinatorių A.Savicką tel. 869434501.

Į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min