Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 30d. 07:03

Penkmetį ES pasitiksime be švenčių

Europos Sąjunga
„Scanpix“ nuotr. / Europos Sąjunga

Gegužės 1-ąją neisime į gatves triukšmingai švęsti penkerių metų įstojimo į Europos Sąjungą (ES) sukakties. Iškilmingai paminėti šios datos neplanuojama.

Praėjusiais metais gegužės 1-oji taip pat nepasitikta pompastiškomis šventėmis. Stojimo į ES ketvirtosios metinės kartu su Europos diena pernai pažymėtos gegužės 9-ąją prie sostinės Baltojo tilto. Čia vyko ekologiškų produktų mugė, koncertavo žinomi atlikėjai. Įvairios institucijos LŽ tvirtino, kad šiemet penkmečiui skirtų renginių nebus dėl sunkmečio, o ši data bus paminėta kartu su Europos diena.

Užsienio reikalų ministerijos Spaudos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Jurga Dapkutė LŽ sakė, kad šiais metais dėl sudėtingos finansinės situacijos ministerija stambių renginių stojimo į ES metinėms paminėti nerengia. „Išnaudojami vidiniai resursai, vizitai, susitikimai. Pavyzdžiui, surengtos viešos diskusijos ir paskaitos ES penkmečio tema Utenoje, Šiauliuose“, – tvirtino ji. Ministerija prisidės prie maždaug po savaitės Vilniaus Gedimino prospekte prasidėsiančios „Europos mugės“, skirtos Europos dienai, rengimo. Europos Komisijos (EK) atstovybė Lietuvoje penktąsias įstojimo metines žada paminėti kartu su Europos dienos švente. Šiemet ji gegužės 9-ąją vyks Panevėžyje. Renginio metu veiks amatų mugė, meno parodos, vyks žinomų atlikėjų koncertas. Šia proga šventę organizuos ir sostinės savivaldybė.

„Masinių renginių nenumatyta. Vyksta lėšų taupymas“, – LŽ tvirtino Vyriausybės Europos informacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Germanas Kavalskis. Jis pridūrė, kad būta „teorinių svarstymų“ paremti EK atstovybės Lietuvoje organizuojamą renginį, tačiau užklupus krizei apie piniginę paramą nebekalbama.

Europos reikalų komiteto pirmininkas Česlovas Stankevičius nenorėjo sutikti, kad Lietuva tinkamai neatšvęs stojimo į Bendriją penkmečio. Jis paminėjo Seime organizuojamą konferenciją, per kurią mintimis apie penkerių metų narystės ES patirtį dalysis aukščiausi šalies vadovai, bei dviračių žygį nuo Seimo rūmų. Tiesa, šie renginiai vyks gegužės 8 ir 9 dienomis. „Nuspręsta pasirinkti datą, kai Europa mini savo dieną, ir sujungti minėjimus. Seimas, Vyriausybė ir prezidentūra nusprendė surengti bendrą renginį“, – tvirtino Č.Stankevičius.

Komiteto pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius LŽ sakė, kad penkerių metų sukaktis lyg ir įpareigotų Lietuvą rengti įspūdingus masinius renginius, tačiau, jo nuomone, šią datą tinkamai įprasmintų valstybės vadovo kalba ir jo registruotos rezoliucijos priėmimas Seime. Šiandien parlamentarai svarstys dokumentą, kuriame reiškiamas pritarimas ES narių koordinuotiems veiksmams kovojant su krize, išreiškiamas siekis kuo greičiau įsivesti eurą, Lietuvos energetikos sistemas integruoti į bendras ES sistemas. „Penkmetis yra pakankamas laiko tarpas, po kurio galima daryti tam tikras įžvalgas. Gal ir nereikia švaistyti milijonų šventėms esant nelengvai ekonominei situacijai“, – tvirtino jis. P.Auštrevičius pusiau juokais kalbėjo, kad narystė šaliai jau savaime yra šventė, todėl jos kaip nors ypatingai pažymėti nė nereikia.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Šventės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min