Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktadalis policijos automobilių – senesni nei 10 metų

Taip papuošti patrulių tarnybiniai automobiliai  – kol kas neįprastas vaizdas.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Policijos automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos policija pagal išgales stengiasi atnaujinti automobilių parką. Šiuo metu Lietuvos policija turi beveik 500 automobilių, kurie senesni nei 10 metų. Vyriausi tarnybiniai automobiliai kitais metais „minės“ savo trisdešimtmetį. Atsižvelgiant į tai, kiekvienais metais privaloma nors iš dalies atnaujinti automobilių parką, kad policija galėtų užtikrinti pagrindinių funkcijų vykdymą, praneša Policijos departamentas.

„Šiuo metu mūsų tikslas – ne plėsti automobilių parką, o išlaikyti bent jau esamą, kad galėtumėme užtikrinti pagrindines policijos funkcijas – reaguoti į iškvietimus, užtikrinti viešąją tvarką“, – teigia policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

Šių metų viduryje Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos paskelbė viešąjį pirkimą naujiems automobiliams įsigyti. Konkurso sąlygose nebuvo numatyta jokių ypatingų reikalavimų, pagrindinis vertinimo kriterijus – mažiausia kaina. Jį laimėjo bendrovė Renault, pasiūliusi geriausias sąlygas. Automobilių kaina – apie 50,2 tūkst. litų, nors rinkoje tokie automobiliai kainuoja apie 70 tūkst. Lt. Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos įsigijo 20 naujų Renault Fluence automobilių. Automobiliai skirti kriminalinės policijos padaliniams, jie išdalinti visoms apskritims.

„Kiekvienas vairuotojas supranta, kad automobiliai dėvisi ir juos reikia atnaujinti, nes pareigūnai turi kažkuo važiuoti. Tarnybiniai automobiliai beveik nestovi, per mėnesį patruliniai automobiliai nuvažiuoja 3000 km ir daugiau, todėl jie greičiau ir nusidėvi. Automobiliai perkami ne iš darbo užmokesčio fondo, o iš investicinių lėšų, kurios yra sumažintos iki minimumo", –  sako V.Telyčėnas.

Lietuvos policijos automobilių parką šiuo metu sudaro 2 tūkst. 263 automobiliai. Kiekvienų metų pradžioje, iš valstybės investicijų programos, skiriama bent jau minimali pinigų suma esamo automobilių parko palaikymui. Policijos automobilių parką bus stengiamasi atnaujinti ir ateityje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min