Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 28d. 12:38

Penktadienį Ukrainos kariams skirtame aukcione tikimasi surinkti mažiausiai 50 tūkst. Lt

Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Renginio akimirka

Penktadienio vakarą Dailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje įvyksiantis antrasis labdaringas aukcionas greičiausiai bus toks pat sėkmingas, kaip ir pirmas. Lietuvos dailininkai aukcionui pateikė per 90 darbų, kuriuos pardavus bus surinkta mažiausiai 50 tūkst. Lt.

Spalį vykusiame pirmajame aukcione buvo parduota pusė šimto tapybos darbų, juvelyrinių dirbinių ir lipdinių, surinkti 44 tūkst. Lt.

Antrajam aukcionui pateiktus darbus galite pamatyti čia.

Abiejų aukcionų metu surinktos lėšos bus skirtos mūšiuose sužeistų Ukrainos karių amputuotų galūnių protezavimui.

Už per aukcioną surinktas lėšas galūnių netekę ukrainiečiai kariai bus gydomi ne Lietuvoje, o tėvynėje – taip bus galima padėti daugiau nukentėjusiųjų.

Aukcioną organizuojantis europarlamentaras Petras Auštrevičius neatmetė, kad beveik šimto darbų per vieną kartą parduoti nepavyks, todėl gali tekti rengti trečią aukcioną.

„Šį kartą bus daugiau juvelyrikos, todėl tikiuosi, kad bus spartesnė aukciono procedūra“, – pabrėžė jis.

Politikas ragino meno mylėtojus registruotis iš anksto, tačiau pabrėžė, kad aukcione dalyvauti galės ir to nepadariusieji.

P.Auštrevičius 15min.lt yra sakęs, kad už per aukcioną surinktas lėšas galūnių netekę ukrainiečiai kariai bus gydomi ne Lietuvoje, o tėvynėje – taip bus galima padėti daugiau nukentėjusiųjų.

Į Ukrainą vyks chirurgai ir kiti gydytojai iš Lietuvos, jie konsultuos kolegas ukrainiečius. P.Auštrevičius užtikrino, kad pagalba bus teikiama labai skaidriai, bus žinomi konkretūs asmenys, kuriems pirkti protezai.

„Yra daug Ukrainos karių, kuriems reikalinga pagalba, o mes turime daug gerų protezavimo kompanijų, kurios gali padėti. Norime surinkti pinigus ir pagal Ukrainos karo ligoninių gydytojų nurodymus bus atrinkti pacientai, kuriems pagalbos reikia pirmiausiai, kad jie galėtų grįžti į visavertį gyvenimą“, – sakė europarlamentaras.

Aukciono laikas: lapkričio 28 d. (penktadienis) nuo 18 val.

Renginio vieta: Lietuvos dailininkų sąjungos galerija (Vokiečių g. 2, Vilnius)  

Išankstinė registracija el.p.: petras.austrevicius-office@europarl.europa.eu

Telefonas pasiteiravimui: +370 651 57343 (Arūnė Tornau); +370 699 63522 (Raimondas Savickas)

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min