Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 5d. 09:07 , Atnaujinta: 2019 balandžio 5d. 15:52

Prezidento posto siekiantis V.Tomaševskis siūlo privalomai mokyti tikybos ir drausti abortus

Valdemaras Tomaševskis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / 15min studijoje – Valdemaras Tomaševskis

Penktadienį 15min studijoje lankosi ir į skaitytojų klausimus atsakė Lietuvos prezidento posto siekti nutaręs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

V.Tomaševskis sako, kad viena iš jo siekiamybių – privalomas tikybos mokymas mokyklose.

Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas pripažįsta, kad dabar dažnai tikybos pamokos apsiriboja katalikybės mokymu, tačiau, jo nuomone, tai galėtų keistis ir per šias pamokas mokoma galėtų būti apie tikėjimą apskritai.

„Jei kažkas ir netikintis, tai tegu jis tada mokosi pagrindinių religijų – krikščionybės pagrindų, islamo, judaizmo“, – kalbėjo V.Tomaševskis.

Pasak jo, tai būtina, nes pasaulyje turi būti svarbi ne tik matematika, kuri privaloma, bet „ir dvasinė pusė“.

Kitas V.Tomaševskio siekis – abortų draudimas. Tiesa, jis to taip nevadina. Esą tai būtų gyvybės gynimas.

Pasak kandidato, tai, ką jis siūlo, neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai, kuri užtikrina, kad Lietuvoje nėra valstybinės religijos.

Klausiamas, kas jam svarbiau – Dekalogas ar Konstitucija, V.Tomaševskis atsakė taip: „Konstitucija be Dekalogo tai yra tiktai žmonių minčių rinkinys“.

Konstitucija be Dekalogo tai yra tiktai žmonių minčių rinkinys.

„Jeigu nėra atramos Dekalogui, tai net geriausios Konstitucijos gali ir neveikti ir privesti iki konfliktinių situacijų. Konstitucija yra svarbi, bet mes turime remtis rašant Konstituciją Dekalogu,“ – tęsė jis.

Ambasadorės kritiką pavadino valdininkės nuomone

Kalbant apie užsienio politikos gaires, V.Tomaševskio buvo paklausta, kodėl taip yra, kad jo santykiai su Lenkija buvo prastesni, su Lenkija geriau sutarė jis, o dabar, kai Lietuvos santykiai su Lenkija gerėja, jis su kaimynine šalimi nesutaria ir sulaukia oficialios jos kritikos per ambasadorę.

V.Tomaševskis sakė, kad taip nėra.

„Lenkijoje politikų labai daug. Jei kažkas sulaukia kritikos, čia nebuvo kritika, švelnus pamąstymas ar pamokymas kartais. Mėgsta kai kurie politikai kitus mokyti, bet čia pavieniai asmenys“, – tikino jis.

Mėgsta kai kurie politikai kitus mokyti, bet čia pavieniai asmenys.

Priminus, kad jį kritikavo oficialiai Lenkijos pozicijai atstovaujanti ambasadorė, pamokiusi, kad gegužės 9-osios kaip pergalės dienos nevertėtų švęsti, mat Europoje ji minima gegužės 8-ąją, V.Tomaševskis ambasadorę pavadino „valdininke“.

„Kiekvienas valdininkas yra tik žmogus. Jis gali klysti, turėti savo ambicijų, pamąstymų. Jis gali būti ir teisus, čia realus gyvenimas“, – replikavo kandidatas.

V.Tomaševskis prezidento rinkimuose dalyvaus trečią kartą. Politinės kampanijos dalyviu V.Tomaševskis registravosi paskutinę dieną.

T.Tomaševskis sėkmingai surinko būtinus parašus ir ketvirtadienį buvo registruotas kandidatu.

Jis jau yra dalyvavęs 2009 ir 2014 metų prezidento rinkimuose.

2009 m. rinkimuose, sulaukęs 4,68 proc. balsavusių rinkėjų palaikymo, užėmė ketvirtą vietą. 2014 m. rinkimuose, sulaukęs 8,23 proc. rinkėjų palaikymo, liko penktas.

Jei nebūtų dalyvavęs, lenkakalbiai neateitų balsuoti

V.Tomaševskis pripažino abejojęs, ar vėl siekti prezidento posto. Tačiau tam esą jį pastūmėjo žmonės.

„Laikui bėgant supratau, kad reikia dalyvauti, kadangi kai kurios nuostatos, surašytos mano programoje iš krikščioniškų vertybių, šeimos stiprinimo, teismų reformos, nebuvo išsakytos kitų kandidatų. Taigi nutariau dalyvauti“, – aiškino jis.

V.Tomaševskis nemano, kad jo dalyvavimas prezidento rinkimuose sumažins premjero Sauliaus Skvernelio galimybes patekti į antrą rinkimų turą.

Pasak Lenkų rinkimų akcijos pirmininko, lenkakalbiai, jei jis nedalyvautų rinkimuose, greičiausiai visai neateitų balsuoti.

„Žmonės arba neateis, arba dalis balsų gal kažkur nueis, nes bus pasirinkimas, nebus vieno kandidato. (...) Manau, kad didelė dalis tiesiog neateitų. (...) Dalis balsuotų ir už Skvernelį, nes jis nemažai padarė sprendimų, su R.Karbauskiu ir dauguma, socialiai teisingų sprendimų ir reikalingų“, – sakė V.Tomaševskis.

Kandidatas pripažino, kad šiuose rinkimuose yra trys lyderiai, bet piktinosi, kad žiniasklaida kitiems ir nesuteikia galimybių pasisakyti – esą 95 proc. televizijų eterio skiriama G.Nausėdai, I.Šimonytei ir S.Skverneliui.

V.Tomaševskis nuo 1999 m. – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas, 2000–2009 m. – Seimo narys. Nuo 2009 m. – Europos parlamento narys. Priklauso Europos konservatorių ir reformistų frakcijai.

Užduokite klausimą
Kviečiame pateikti klausimą 15min studijos svečiui.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min