Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktosios Vytauto Pociūno mirties metinės paminėtos tylos minute

Renginio akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį prie Prezidentūros paminėtos penktosios buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) pulkininko Vytauto Pociūno žūties metinės.

Į minėjimą susirinko apie 200 žmonių: politikų, visuomenininkų, V.Pociūno bičiulių, bendražygių. Renginyje smuiku griežė Martynas Švėgžda von Bekkeris ir jaunoji smuikininkė Skaistė Dikšaitytė. V.Pociūno atminimas paminėtas tylos minute.

Draugo ir kolegos atminimą pagerbti atėjęs parlamentaras Kęstutis Masiulis sakė, kad iki šiol nebaigta V.Pociūno žūties aplinkybių byla yra Lietuvos garbės reikalas.

„Man labai norėtųsi, kad tiesa išaiškėtų. Mes čia iš tikro kalbame apie tiesą ir apie pilietinę visuomenę, kuri apgina savo pareigūnus. Matyt, mūsų pilietinė visuomenė su aiškiais defektais, jei penkerius metus reikia tirti šitokią bylą. Nuo pat pradžių buvo pakankamai daug mįslių: VSD šmeižtas, kuriame V.Pociūnas buvo tiesiog skandinamas organizuotai, mistifikacijos ir melas“, – kalbėjo K.Masiulis.

Politikas dar kartą atsiminė, kad V.Pociūnas jam pasakojęs apie „valstybę valstybėje“ sukūrusius VSD, Generalinės prokuratūros, tuometinės Prezidentūros, ministerijų darbuotojus. 

„Su juo buvo bandoma susidoroti išsiunčiant kuo toliau, bet jis nenutilo, tyrė toliau, o po to, matyt, tokiu būdu buvo užtildytas. Po to buvo melas apie patį įvykį ir melas apie tai, kad V.Pociūnas galėjo tirti baltarusiškus pinigus. Tas pats Albinas Januška tada melavo ir šaipėsi, kad tokių pinigų nėra, tačiau dabar mes turime skandalą dėl tokių pinigų davimo vienam Baltarusijos opozicionierių paviešinimo. Pasirodo, tie pinigai yra“, – teigė K.Masiulis.

Politikas tikino, kad šiuo metu jam, kaip bylos liudininkui, akivaizdu, kad byla šiuo metu tiriama nuosekliau, tačiau paklaustas, ar ji kada nors išvis gali būti ištirta, K.Masiulis reikšmingai nutyla: „Nežinau.“

Buvęs V.Pociūno bičiulis teigia, kad jam nesuprantama, kodėl VSD išvis stengiasi atsiriboti nuo V.Pociūno tarnybos saugume. Politiko nuomone, teisinėje valstybėje saugumo tarnyba būtų suinteresuota apginti savo pareigūną nuo šmeižto, o ne nuo jo atsiribotų.

Savo ruožtu po V.Pociūno mirties situaciją VSD ėmusiam tirti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui dabar vadovaujantis Arvydas Anušauskas teigia, kad šiuo metu byla jau pajudėjusi iš mirties taško.

„Bylos tyrimas pradžioje nepasuko ta linkme, kuria turėjo pasukti. (...) Tyrimas dėl nužudymo pradėtas tik prieš pusantrų metų, o kiekviename nužudymo tyrime praėjęs laikas daro žalą. Aš manau, kad gavus informaciją iš Baltarusijos, kažkada įvykus permainoms Baltarusijoje, ta byla bus kada nors ištirta“, – teigia politikas.

Tuo tarpu Lietuvos saugumo struktūrose A.Anušauskas pastebi teigiamas permainas. Anot jo, iš departamento atėmus ikiteisminio tyrimo funkcijas, jis nebėra naudojamas politiniams tikslams.

V.Pociūno mirties metinių minėjimą suorganizavo nevyriausybinės organizacijos Piliečių Santalka, M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas bei Nacionalinė moksleivių akademija.

V.Pociūnas mįslingomis aplinkybėmis žuvo 2006-ųjų rugpjūčio 23-iosios naktį, iškritęs iš devinto aukšto viešbutyje Breste, Baltarusijoje. Generalinė prokuratūra dukart buvo pripažinusi, kad ši mirtis buvo nelaimingas atsitikimas, tačiau teismo nurodymu ikiteisminis tyrimas vėl atnaujintas. Dabar tarp kitų versijų tiriama ir nužudymo versija.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min