Sportas gyvai
2009 01 08

Pensijos sausį nevėluos

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys teigia, kad sausį pensijos bus išmokėtos laiku, nes Vyriausybė skyrė 600 mln. litų iš Rezervo (Stabilizavimo) fondo.
Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

 „Jeigu ankstesnė ministerijos valdžia beveik viso „Sodroje“ sukaupto rezervo nebūtų išeikvojusi rinkiminiams politikų pažadams įgyvendinti, tai šiemet nebūtų reikėję lopyti skylių Vyriausybės rezervo fondo lėšomis“, – sakė R.J.Dagys.

Dar praėjusiais metais Valstybinio socialinio draudimo fonde buvo sukaupta apie 1,3 mlrd. litų rezervas, tačiau šiuo metu jame liko tik apie 150 mln. Lt. Vėluojant surinkti biudžetą „Sodra“ pritrūko pinigų ir buvo kilusi grėsmė, kad pensijos sausį gali vėluoti.

„Radome sprendimą, kad to neatsitiktų, todėl pensijos tikrai nevėluos“, – patikino R.J.Dagys.

Iš Rezervo fondo pensijoms išmokėti sausio mėnesį skirta apie 100 mln. litų. Likę 500 mln. litų „Sodrą“ pasieks vėliau – pagal iš anksto nustatytą grafiką, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras R.J.Dagys teigia, kad reikia kuo greičiau „Sodroje“ sukaupti naują lėšų rezervą. „Kartu reikėtų sudėti saugiklius, kad politikai negalėtų kada panorėję švaistyti minėto rezervo pinigų ir nekeltų grėsmės pensininkų lūkesčiams“, – akcentavo R.J.Dagys.

Naujam rezervui sukaupti greičiausiai lėšų bus skolinamasi. Šiuo metu pensijos mokamos maždaug dviem savaitėmis anksčiau, nei reikalauja teisės aktai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius