Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 8d. 09:55

Pensijos sausį nevėluos

Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys teigia, kad sausį pensijos bus išmokėtos laiku, nes Vyriausybė skyrė 600 mln. litų iš Rezervo (Stabilizavimo) fondo.

 „Jeigu ankstesnė ministerijos valdžia beveik viso „Sodroje“ sukaupto rezervo nebūtų išeikvojusi rinkiminiams politikų pažadams įgyvendinti, tai šiemet nebūtų reikėję lopyti skylių Vyriausybės rezervo fondo lėšomis“, – sakė R.J.Dagys.

Dar praėjusiais metais Valstybinio socialinio draudimo fonde buvo sukaupta apie 1,3 mlrd. litų rezervas, tačiau šiuo metu jame liko tik apie 150 mln. Lt. Vėluojant surinkti biudžetą „Sodra“ pritrūko pinigų ir buvo kilusi grėsmė, kad pensijos sausį gali vėluoti.

„Radome sprendimą, kad to neatsitiktų, todėl pensijos tikrai nevėluos“, – patikino R.J.Dagys.

Iš Rezervo fondo pensijoms išmokėti sausio mėnesį skirta apie 100 mln. litų. Likę 500 mln. litų „Sodrą“ pasieks vėliau – pagal iš anksto nustatytą grafiką, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras R.J.Dagys teigia, kad reikia kuo greičiau „Sodroje“ sukaupti naują lėšų rezervą. „Kartu reikėtų sudėti saugiklius, kad politikai negalėtų kada panorėję švaistyti minėto rezervo pinigų ir nekeltų grėsmės pensininkų lūkesčiams“, – akcentavo R.J.Dagys.

Naujam rezervui sukaupti greičiausiai lėšų bus skolinamasi. Šiuo metu pensijos mokamos maždaug dviem savaitėmis anksčiau, nei reikalauja teisės aktai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min