Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 07:41

Pensilvanijos gvardija padės Lietuvos kariuomenei vystyti divizijos lygmens štabą

Kariai
Lietuvos kariuomenės nuotr. / Kariai

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ir Jungtinių Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos atstovai penktadienį Vilniuje pasirašys susitarimą, kur bus įtvirtintas siekis Lietuvoje sukurti divizijos lygmens štabą.

Divizijos lygmens vadovavimo ir valdymo pajėgumą bus siekiama išvystyti Sausumos pajėgų štabe.

Pasak kariuomenės atstovų, tai reikalinga siekiant, kad štabas sugebėtų vadovauti ne tik Sausumos pajėgoms, bet ir reikalui esant prie pajėgų prijungtiems sąjungininkų vienetams.

Pati Lietuvos kariuomenė savo struktūroje divizijų neturi, didžiausi turimi vienetai yra brigados.

„Kuriame štabą, kuris sugebėtų valdyti divizijos dydžio vienetus. Tai svarbu kalbant ne vien tik apie Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų struktūrą, bet ir apie priskirtus sąjungininkų padalinius, kuriuos reikėtų valdyti pratybų ar konflikto atveju“, – BNS sakė Sausumos pajėgų viešųjų ryšių vyresnysis karininkas kapitonas Paulius Babilas.

Susitarimuose Pensilvanijos nacionalinės gvardijos 28-oji pėstininkų divizija įsipareigoja pagal galimybes organizuoti Sausumos pajėgų štabo kariams skirtas pratybas, įtraukti Lietuvos karius į divizijos mokymus, teikti paramą rengiant pratybų planus, vystant naujus pajėgumus, organizuojant jų aprūpinimą ir diegiant procedūras.

Savo ruožtu Lietuvos pusė įsipareigoja reikšti poreikį, planuoti ir sudaryti sąlygas Pensilvanijos kariams dalyvauti Sausumos pajėgų vadovavimo ir valdymo elemento pratybose.

Dokumentus pasirašys Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras ir Pensilvanijos gvardijos 28-osios pėstininkų divizijos vado pavaduotojas brigados generolas Markas McCormackas (Markas Makormakas).

Kartu su pagrindiniu susitarimu tarp bus pasirašomi ir pavaldžių vienetų bendradarbiavimo karinėje srityje susitarimai.

Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ pradės bendradarbiavimą su 28-osios pėstininkų divizijos 56-ąja „Stryker“ brigada, tuo tarpu Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“ – su tos pačios divizijos 2-ąja pėstininkų brigada. Šiuose susitarimuose nustatyti analogiški, tik žemesnio (brigadų) lygmens šalių įsipareigojimai.

Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas gynybos srityje tęsiasi jau 26 metus.

Gvardijos kariai nuolat dalyvauja karinėse pratybose Baltijos šalyse, o Lietuvos kariai pratybose, instruktorių rengimo programose ir kituose renginiuose Pensilvanijos valstijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min