Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 19d. 12:32

Pensininkai: imkit iš motinų, bet mūsų nelieskit

Lenkijoje pensininkai gyvena geriau.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pensininkės

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija piktinasi valdžios ketinimais mažinti pensijas ir siūlo pinigus taupyti trumpinant motinystės atostogas, atsisakant signatarų rentų. Jei pensijas mažinti vis tiek prireiktų, siūloma įvesti šių išmokų „grindis“.

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos (LPŽA) prezidentė Grasilda Makaravičienė žurnalistams pabrėžė, kad ši organizacija nepritaria senatvės pensijų, našlių pensijų bei dirbančių pensininkų pensijų mažinimui. Esą net Konstitucinis Teismas yra nusprendęs, kad pensija yra uždirbta nuosavybė, kurios negalima atimti.

Piktina signatarai ir motinos

Jos teigimu, taupyti būtų galima atsisakant signatarų rentų. „Neturi būti jokių rentų. Ką tie žmonės padarė? Jų misija baigėsi tuo, kad pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir susikūrė gerovę visam gyvenimui“, – piktinosi moteris. Kitas siūlomas taupymo būdas – atsisakyti pernelyg ilgų motinystės atostogų. Pensininkai yra tų pačių Vyriausybės narių tėvai, seneliai ir proseneliai, kurie juos augino, jiems šluostė užpakalius ir dabar už juos balsavo, – kalbėjo pensininkų atstovas.

„Pensininkai yra tų pačių Vyriausybės narių tėvai, seneliai ir proseneliai, kurie juos augino, jiems šluostė užpakalius ir dabar už juos balsavo“, – teigė šios asociacijos valdybos ir prezidiumo narys Vytautas Barauskas.

Siūlo skolintis ir įvesti „grindis“

Pasak jo, valdžios atstovai turėtų keisti toną, kalbėdami su pensininkais. Esą reikia ne savavališkai atimti dalį pensijos, o gražiai paprašius pasiskolinti. „Pasipiktinimas sumažėtų, jei imtų kaip su savo tėvais kalbėti: kad jie leistų 10 procentų paimti, o juos atiduos po 4–5 metų“, – aiškino V.Barauskas.

LPŽA narių nuomone, esant būtinybei mažinti pensijas, turėtų būti įvestos vadinamosios grindys, kad mažiausia pensija būtų ne mažiau kaip 800 Lt. Didesnes pensijas galima būtų mažinti, tačiau minimaliai – atsižvelgiant į defliaciją.

Jau 20 metų badauja

Paklausta, kokiomis priemonėmis gins šiuos savo reikalavimus, G.Makaravičienė teigė, kad bus bandoma ieškoti dialogo, problemas spręsti tariantis.

„Pasiliekame teisę kovoti visokiais teisėtais būdais, nepažeidžiant Konstitucijos ir įstatymų. Vis tiek mums nėra ko prarasti“, – atsiduso LPŽA prezidentė.

Ji neatmetė ir bado akcijos galimybės – esą jau dvidešimt metų pensininkai badauja, todėl kelios dienos prie Vyriausybės problemų nesukeltų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min