Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 10d. 12:08

Pensininkų sukilimas – su dainomis ir eilėraščiais (atnaujinta 15.10 val., nuotraukos)

Gruodžio 10 d. prie Vilniaus Sporto rūmų įvyko protesto mitingas. Mitingą organizavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija, prie jo prisidėjo ir Pensininkų partija.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Protesto mitingas prie Vilniaus sporto rūmų

Ketvirtadienį minia pagyvenusių žmonių apgulė Vilniaus koncertų ir sporto rūmus. Mitinguotojai ne tik kalbomis, bet ir dainomis bei eilėraščiais prašė nemažinti pensijų.

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos organizuotame mitinge, Vilniaus miesto policijos duomenimis, dalyvavo apie 1,5–2 tūkst. žmonių. Mitinguotojai laikė plakatus su užrašais „Stop pensininkų genocidui“, „Geras pensininkas – miręs pensininkas“, taip pat buvo matyti užrašų, jog dalyviai atvyko ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos miestų: Visagino, Kėdainių, Akmenės, Kauno ir kt.

Mitingo organizatoriai kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri šiandien išvykusi į Briuselį, prašydami vetuoti pensininkus skriaudžiančius įstatymus. „Labai paprasta priimti tokį įstatymą kaip vakar ir atimti tuos pinigus, kurie priklauso (pensininkams) ir yra tų žmonių nuosavybė. O kad rastų kitų ekonomikos skatinimo šaltinių, apie nekalba“, – žurnalistams mitinge sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Kvedaravičius.

Valdžia priima sprendimus, kad atims (pensijas), bet nepriima, kad grąžins, – piktinosi A.Kvedaravičius.Socialinių išmokų mažinimą jis vadino pensininkų genocidu ir piktinosi, jog valdžia „priima sprendimus, kad atims (pensijas), bet nepriima, kad grąžins“.

Akcijos dalyviai paruošė kreipimąsi į prezidentę, Seimą ir Vyriausybę, kuriame reikalaujama „atsisakyti skirtingo požiūrio į Lietuvos žmones, nes saulė šviečia visiems, o lyja ir geriesiems, ir blogiesiems“, „ryžtingai imtis būtinų priemonių atgaivinti vidutinį ir smulkųjį verslą, sumažinti įmonių bankrotus ir kuo skubiausiai sumažinti nedarbą, nes tai gali grėsti socialiniais neramumais“ bei „socialinius ir sveikatos apsaugos klausimus laikyti prioritetiniais ir skubiausiai paruošti ilgalaikes jų įgyvendinimo programas“.

Mitinge dalyvavo ir būrys vaistininkų. Jie reikalavo sustabdyti korupciją vaistų rinkoje, o alkoholio gamintojai reikalavo mažinti akcizus: „Mažesni akcizai – daugiau darbo.“

Atvėrė tribūną politikams

Mitinge dalyvavo nemažas būrys opozicijos politikų: „tvarkiečiai“ Valentinas Mazonis, Julius Veselka, Petras Gražulis, „darbiečiai“ Vytautas Gapšys, Virginija Baltraitienė, Mečislovas Zasčiurinskas, socdemų lyderis Algirdas Butkevičius, taip pat partijos „Frontas“ lyderis Algirdas Paleckis ir kiti, minioje buvo matyti radikalas Mindaugas Murza. Organizatoriai leido pasisakyti visiems prie mikrofono priėjusiems politikams, jų kalbas mitinguotojai sutiko plojimais, o valdžiai šaukė: „Gėda!“

Kalbėdami nuo tribūnos kai kurie politikai žėrė kritiką ne tik valdančiajai koalicijai, bet ir kolegoms opozicijoje, kurie trečiadienį nedalyvavo balsavime dėl laikino išmokų mažinimo. Tądien balsuojant dėl šio įstatymo pritrūko 4 balsų „prieš“, kad įstatymas būtų nepriimtas, o balsavime nedalyvavo trys „vienalietuvininkai“ bei Naujosios sąjungos parlamentaras.

Todėl P.Gražulis kalbėdamas išsitraukė kelias virves ir pažadėjo jas įteikti ne tik A.Kubiliui, bet ir frakcijos „Viena Lietuva“ primininkui Laimontui Diniui, „kad panaudotų pagal paskirtį“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gruodžio 10 d. prie Vilniaus Sporto rūmų įvyko protesto mitingas. Mitingą organizavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija, prie jo prisidėjo ir Pensininkų partija.
Mitingo dalyviai.

Mitinge dalyvavęs socdemų lyderis A.Butkevičius, 15min.lt žurnalisto paklaustas, kodėl minėtam įstatymui nebuvo pateikta pataisa dėl pensijų kompensavimo ateityje, teigė, jog jo frakcijos nariai „pateikė siūlymus kitiems įstatymams, bei reikalavo ir tikėjosi, kad tas įstatymas (dėl išmokų mažinimo) nebus priimtas“.

„Mes tikrai siūlysime naują atskirą įstatymą (dėl pensijų kompensavimo) po pusės metų, ką leidžia Seimo statutas“, – pridūrė A.Butkevičius.

Opozicija dėl minėto įstatymo vieningai balsavo „prieš“, todėl A.Butkevičius teigė, kad už pasekmes atsakomybę turės prisiimti tik valdantieji. „Labai lengva pasakyti, kad (ir opozicija) turi prisiimti politinę atsakomybę. Negalime mes prisiimti politinės atsakomybės už kitų politikų padarytas klaidas“, – sakė jis.

Pažeidimų neužfiksuota

Mitingas truko apie valandą, vėliau jo dalyviai pamažu pradėjo skirstytis. Grojant  V.Kernagio dainai, jie prieš išeidami mitingo vietoje uždegė žvakutes.

Dar mitingui neprasidėjus sklandė gandas, esą jo dalyviai žygiuos Seimon link, todėl parlamento pastatas nuo ryto buvo apjuostas juostomis „Stop“, prie jo budėjo policininkai, taip pat pareigūnų būrelių buvo matyti kelyje nuo Seimo iki mitingo vietos.

Tačiau mitingo organizatoriai patikino, jog tai tik gandas, o prie Seimo neisią, nes „jau bloga nuo jo“. Popiet pareigūnai nuėmė juostas „Stop“ aplink Seimą.

Vilniaus policijos duomenimis, mitinge pažeidimų neužfiksuota, nė vienas žmogus nebuvo sulaikytas.

Tiesa, nutiko nedidelis incidentas: atėjusią moterį, kuri laikė plakatą „Remiame Kubiliaus taupymo programą“, kiti pensininkai užpuolė, apstumdė, o plakatą suplėšė.

Skelbiama, jog šeštadienį Vilniuje bus organizuojamas dar vienas mitingas.

15min.lt primena, kad trečiadienį Seimas priėmė laikinąjį Socialinių išmokų mažinimo įstatymą, kuriuo numatoma kitąmet pensijas sumažinti 3–12 proc., o dirbantiems pensininkams – 1,5–70 proc. A.Kubilius trečiadienį priminė, jog pernai pensijos buvo padidintos 30 proc. – apie 180 Lt, o dabar jos vidutiniškai mažinamos 5 proc., t. y. apie 25 Lt. „Taigi tie patys pensininkai gyvens šiek tiek geresnėmis sąlygomis nei praėjusių metų pradžioje, iki didinant pensijas“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min