TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per 200 klaipėdiečių leidosi į žygį dviračiais (nuotraukos)

Dviratininkai išsiruošė į 12 km žygį.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Dviratininkai išsiruošė i 12 km žygį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveika gyvensena besirūpinantys klaipėdiečiai šeštadienį leidosi į Klaipėdos dviračių žygį. Šiuo kvietimu susidomėjo net 211 miestiečių, kai kurie į žygį atvyko šeimomis ar su bičiulių kompanija.

Trečiadienį, šūkiu „Gerink miesto klimatą!“ visoje Europoje startavo „Judriosios savaitės“ renginiai, sveikos aplinkos ir gyvensenos renginiai kasmet organizuojami ir Klaipėdoje.

Ekologiškos trasporto priemonės, dviračių, gerbėjai šeštadienį buvo kviečiami palydėti aktyvųjį dviračių sezoną ir vienu būriu nuvažiuoti numatytą trasą: nuo Atgimimo aikštės iki Labrenciškių kvartalo, toliau – dviračių takais iki finišo Vasaros estradoje. Trasos ilgis – apie 12 km.

Minti pedalus panoro ir vaikai, ir moksleiviai, ir senjorai. Simono Dacho mokyklos penktokai teigė atvykę kone su visa klase. Dalyvauti žygyje jiems pasiūlė mokytoja Aurelija Maldutienė, po žygio apdovanota kaip sportiškiausia mokytoja.

„Čia mano sesuo, brolis, čia sesers vyras ir jos vaikai. Labai daug važinėjamės dviračiais, kai šilta, labai dažnai sėdam ir minam“, - sakė septyniese, su visa šeima į žygį atvykęs Jonas. Jo brolis Andrius kasmet leidžiasi į žygį dviračiais, pernai važiuoadamas Baltijos šalimis nukeliavo apie 2000 km. „Pradėjom nuo Kaliningrado, mynė Vokietijoje. Jis kai tik turi mėnesį atostogų, keliauja dviračiu“, - gyrė šalia stovėjusį brolį Jonas. Pats keliauninkas Andrius nusijuokė: „Atrodau ne kaip dviratininkas, turėčiau būti lieknesnis“.

Savadarbis dviratis

J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipedietis Juozas Retkus toki dvirati susikonstravo pats.
Klaipėdietis Juozas Retkus  dviratį susikonstravo pats.

Klaipėdoje surengtas žygis – draugiškas, skirtas įveikti trasą, nekonkuruoti. Organizatoriai, Klaipėdos savivaldybė, po žygio ketina apdovanoti linksmiausią, įdomiausią dviratininką, gausiausią ekologišką transportą pamėgusią šeimą. Anot organizatorių, itin linksmai žygyje atrodė paties konstruotu dviračiu atvykęs klaipėdietis. Žaismingą dviratį Juozas Retkus pasakojo sukonstravęs per metus.

„Retai važiuoju, nes visi pirštais bado. Galvojau atvyksiu čia, pažiūrėsiu kitų, palyginsiu, bet nėra lygių“, - juokėsi klaipėdietis. Ekskavatorininko specialybę turintis vyras teigė itin mėgstantis konstruoti ir savo darbais neretai nustebina aplinkinius. Šiuo dviračiu, pasak J.Retkaus, važiuoti itin patogu, atsigulęs ir mindamas tarsi ilsiesi.

 Sulaukė dovanų

Nuvažiavę numatytą trasą kai kurie žygio dalyviai sulaukė dovanų. Iš olimpinio čempiono Gintauto Umaro rankų dovaną atsiėmė vyriausias žygio dalyvis, 74-erių Vaclovas Alvinskas. Jauniausias dalyvis, pats savo dviratuku numynęs visą trasą – 2003-iaisiais gimęs Vytautas Pučinskas. Apdovanota ir  Violeta Baltusienė, kuri trasą pravažiavo net su trim mažamečiais vaikais, du iš jų patys mynė pedalus, o trečiąjį moteris vežėsi „krepšelyje“. Kaip muzikaliausias žygio dalyvis apdovanotas Šarūnas Ūba, atvykęs su gitara ant pečių. Organizatoriai apdovanojo ir gipsuota koja trasą mynusį klaipėdietį, jis žygį įveikė mindamas viena koja. Iš Vasaros estrados dviratininkai išsiskirstė puikios nuotaikos, atsisveikinant čia gausiai skambėjo dviračių skambučiai.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Žygis
Parašykite atsiliepimą apie 15min