Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 3d. 20:04

Per 25 Nepriklausomybės metus Vilnių valdė vos vienas sostinėje gimęs meras

Remigijus Šimašius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Pirmasis tiesiogiai Vilniaus meru išrinktas Remigijus Šimašius gimė Tauragėje
Vilnių per 25 Nepriklausomybės metus valdė daugiau nei dešimt merų. Tačiau Vilniuje gimusių miesto vadovų beveik nebuvo. Tik Gediminas Paviržis, sostinės mero kėdėje išbuvęs vos kelis mėnesius 2003 metais, šiame mieste gimęs, bet ir jis augo bei mokyklą lankė Kaune.

Vilnius – miestas, į kurį suplaukia žmonės iš visos Lietuvos. Tad ir situacija, kad sostinę valdo paprastai ne joje gimę politikai, neturėtų stebinti. Per 25 Nepriklausomybės metus Vilnių valdė vos vienas meras, gimęs šiame mieste. Ir tai – labai trumpai.

Pirmieji Vilniaus vadovai Vytautas Bernatonis ir Arūnas Grumadas gimė ne Vilniuje. Pirmasis čia atsikraustė iš Jiezno apylinkių, antrasis – iš Kretingos. Tiesa, A.Grumadas jau mokyklą baigė sostinėje. V.Bernatonis į Vilnių persikėlė po studijų Kauno politechnikoje gavęs paskyrimą.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Vytautas Bernatonis (sėdi) su advokatu teisme
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Vytautas Bernatonis (sėdi) su advokatu teisme

Nuo 1991 iki 1993 metų Vilniaus miesto meru dirbęs Arūnas Štaras kilęs iš Žagarės, 1993-1994 m. Vilniaus miesto tarybos pirmininku buvęs Valentinas Šapalas – iš Anykščių rajono.

1995 metais Vilniaus meru tapo Alis Vidūnas, valdęs sostinę dvejus metus ir čia persikėlęs iš Anykščių rajono. Jį pakeitė Algirdas Čiučelis iš Rokiškio rajono. 

Kiek vėliau tais pačiais 1997 metais naują erą Vilniaus vadovo kėdėje pradėjo Rolandas Paksas, sostinės meru rinktas dukart. Telšiškis R.Paksas meru buvo 1997-1999 metais ir 2000-2001 metais, abu kartus iš šio posto jis perėjo vadovauti Vyriausybei.

Tomo Juodaičio/„Scanpix“/Juozas Imbrasas
Tomo Juodaičio/„Scanpix“/Juozas Imbrasas

Paskui R.Paksą meru tapo jo kolega, vėliau keliavęs kartu iš partijos į partiją, Juozas Imbrasas. Ukmergės rajone gimęs politikas Vilniui vadovavo beveik metus 1999-2000 metais, vėliau grįžo į šį postą dar kartą 2007-aisiais. Bet irgi neilgam – vos apie dvejus metus jis dirbo meru.

Po pirmosios J.Imbraso kadencijos į Vilniaus savivaldybę 2000-aisiais įsiveržė jaunas ir ambicingas meras – Kaune gimęs, Jonavoje užaugęs Artūras Zuokas. Tai kol kas ilgiausiai miestui vadovavęs meras, išdirbęs šiame poste tris kadencijas (dvi – nepilnas) – 2000-2003 m., 2003-2007 m. ir 2011-2015 m.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Artūras Zuokas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Artūras Zuokas

Tuos ketverius metus tarp A.Zuoko kadencijų Vilniaus meru buvo ne tik J.Imbrasas, bet ir kaunietis Vilius Navickas bei Raimundas Alekna iš Kupiškio rajono.

O šiemet Vilnius turi pirmą tiesiogiai išrinktą merą. Juo balandį tapo Tauragėje gimęs Remigijus Šimašius. Irgi – ne Vilniuje gimęs vilnietis, nors vargu, ar gimimo vieta labiausiai lemia norą dirbti savo miesto labui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min