Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 23d. 16:55

Per anksti gimdyti pradėjusią Radviliškio rajono gyventoją pareigūnai saugiai palydėjo iki ligoninės

Darijus Malyševas ir Vytautas Linkus
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Darijus Malyševas ir Vytautas Linkus

Per anksti prasidėjus gimdymui Radviliškio rajono gyventojai prireikė policininkų pagalbos. Didelę įtampą pajutusiam būsimajam tėvui buvo pavojinga vairuoti, o keliuose buvo tikėtasi transporto spūsties. Pagalbon atvykę policininkai saugiai palydėjo gimdyvę iki ligoninės, kurioje ji pagimdė mergaitę.

Kai praeito penktadienio pavakarę Šiau­lių ap­skri­ties VPK Pat­ru­lių rink­ti­nės 1-osios kuo­pos mo­bi­lio­jo bū­rio va­das Vy­tau­tas Lin­kus ir vy­res­ny­sis pa­tru­lis Da­ri­jus Ma­ly­še­vas išgirdo nurodymą vykti į Ginkūnus ir prie paukštyno pasitikti iš Pakruojo atvažiuojantį baltos spalvos automobilį „VW Passat“, neįsivaizdavo, kokios svarbos užduotį jiems teks vykdyti.

Ginkūnuose pareigūnai pasitiko iš Pakruojo rajono į Respublikinės Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko  kliniką skubantį automobilį, kuriuo vyras vežė  gimdyti pradėjusią  žmoną. 39 metų Radviliškio rajono Baisogalos gyventoją gimdymas užklupo svečiuojantis Pakruojo rajone, Balsių kaime. Naujagimis į pasaulį pradėjo belstis savaite anksčiau nei buvo planuota. Moteris pradėjo stipriai kraujuoti. Susisiekusi su medikais, ji išgirdo nurodymą nedelsiant skubėti į Šiaulius.  

Šiaulių apskrities VPK praneša, gimdymas buvo jau prasidėjęs, reikėjo įveikti atstumą tarp Pakruojo ir Šiaulių, o važiavimas Šiaulių gatvėmis piko valandomis grėsė transporto kamščiais. Be to, nervinė įtampa vairuotojui darėsi nepakeliama ir pavojinga tiek jam pačiam, tiek gimdyvei, tiek ir kitiems eismo dalyviams. Tada moteris nutarė paprašyti policijos pagalbos.

Mobiliojo būrio pareigūnai, sužinoję situaciją ir jausdami didžiulę atsakomybę už gimdyvės ir ateinančiojo į pasaulį gyvybes, saugiai palydėjo radviliškiečius iki Motinos ir vaiko  klinikos. Nuvežta į kliniką, moteris buvo tuoj pat operuota.

Atslūgus įtampai, V.Linkus ir D.Malyševas spėliojo, kas gi į šį pasaulį atėjo su policijos palyda – mergaitė ar berniukas? Su kolegomis jie juokavo: „Jei­gu gi­mė ber­niu­kas, tu­rė­tų pa­va­din­ti ar­ba Vy­tau­tu, ar­ba Da­ri­ju­mi, o jei­gu mer­gai­tė – Jus­ti­ci­ja (romėnų mitologijoje - tei­sin­gu­mu deivė)“.

Moteris sūpuoja mergaitę, kuri yra ketvirtas vaikas šeimoje. Abi sveikos, jaučiasi labai gerai ir labai apsidžiaugė, kad atsirado proga padėkoti policijos pareigūnams už suteiktą pagalbą kritiniu šeimai momentu.

„Tądien buvome tokio streso būklės, kad net nepaklausėme nei pareigūnų vardų, nei jiems padėkojome. Tik pro automobilio langą pamojavome. Mūsų šeima labai dėkinga policijai už operatyvią reakciją į mūsų pagalbos šauksmą“, - dėkojo Ingrida.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

21:38
00:33
00:52

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Parašykite atsiliepimą apie 15min