15min be reklamos
2022 11 28, 16:27

Per aplinkosaugininkų reidą Varėnos rajone nustatytas neblaivus medžiotojas

Šeštadienį Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Varėnos rajone tikrindami medžiotojus įtarė, kad yra neblaivių asmenų, todėl patikrino medžiotojų blaivumą. Vienam iš asmenų nustatytas 0,53 promilės girtumas, rašoma AAD pranešime spaudai.
Medžiotojas
Medžiotojas / 123RF.com nuotr.

Viename iš Varėnos rajono medžiotojų būrelių buvo vykdoma medžioklė varant, kurioje dalyvavo 15 medžiotojų.

Aplinkosaugininkams patikrinus medžiojusių asmenų bei medžioklės dokumentus pažeidimų nenustatyta. Visgi keli asmenys sukėlė įtarimą, kad medžioklėje vartoja alkoholį. Patikrinus medžiotojų blaivumą, vienam iš asmenų buvo nustatytas 0,53 promilės girtumas.

„Nors su tokiais asmenų įpročiais medžioklėje susiduriame itin retai, labai svarbu, kad tokie atvejai nepasikartotų. Todėl įspėjame, kad LR Medžioklės įstatymas draudžia medžioklėje dalyvaujančiam medžiotojui būti neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Nesilaikantiems nustatytų reikalavimų taikomos nuobaudos iki 2200 eurų ir medžiotojai gali prarasti teisę medžioti iki 5 metų“, – sako Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnas Aringas Janulevičius.

Taip pat A.Janulevičius primena, kad aplinkosaugininkai turi teisę tikrinti medžiotojų blaivumą ar apsvaigimą, tam, kad būtų užtikrintas saugus elgesys ir išvengta nelaimingų atsitikimų medžioklės metu.

Už neblaivaus (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės) medžiotojo dalyvavimą medžioklėje, jam gresia bauda iki 600 eurų bei teisės medžioti atėmimas nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min