15min be reklamos
2015 09 29, 12:12

Per dieną statybvietėse Darbo inspekcija rado 30 neblaivių darbininkų

Darbo inspektoriai ir policija per reidus pirmadienį statybvietėse aptiko 30 neblaivių darbininkų. Iš jų beveik trečdalio girtumas siekė arti 2 ar daugiau promilių. Kitiems nustatytas nuo 0,5 iki 0,7 ar 0,8 promilės girtumas, pranešė inspekcija.
Aukštybėse dirbantys statybininkai tvarko unitų bažnyčios bokštą
Asociatyvinė nuotr. Statybininkas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Per bendrus reidus policijos pareigūnai ir darbo inspektoriai patikrino apie pusantro šimto Lietuvos statybvietėse dirbusių ūkio subjektų. Tikrinimai vyko siekiant nelegalaus darbo prevencijos, taip pat nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevencijos.

Daugiausia – devyni neblaivūs darbuotojai užfiksuoti Šiaulių apskrityje, iš jų net trys rasti vienoje Kelmės statybviečių. Ne pavienių apsvaigusių vienos įmonės asmenų nustatyta ir daugiau.

Du neblaivūs (apie 2 promilių girtumo) tos pačios įmonės darbuotojai klojo trinkeles Mažeikiuose, dar du, kuriems nustatytas taip pat 2 promilių girtumas, Mažeikiuose darbavosi prie kanalizacijos trasos.

Du neblaivūs darbuotojai nustatyti ir vienoje Klaipėdos įmonėje.

„Norime akcentuoti, kad darbe negali būti toleruojamas joks, kad ir menkiausias girtumo lygis. Siektina, kad įmonėse turi būti įprasta „nulinės promilės“ taisyklė. Galima tik pasidžiaugti ir didžiuotis tokiais darbdaviais, kurie įrašo griežtus reikalavimus dėl blaivumo savo vidaus dokumentuose, kreipiasi konsultacijų, kaip tai įforminti ir į darbo inspektorius“, – sako Lietuvos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Gintaras Čepas.

Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Aukštybėse dirbantys statybininkai tvarko unitų bažnyčios bokštą
Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Statybininkai

„30 nustatytų neblaivių ir nušalintų nuo darbo darbuotojų reiškia ir galbūt ne vieną išgelbėtą gyvybę. Žinoma, kur kas geriau būtų fiksuoti – neblaivių darbuotojų tikrinimų metu nenustatyta. Toks ir yra bendrų prevencinių tikrinimų tikslas“, – teigia policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Tikrinimai buvo naudingi ir nelegalaus darbo prevencijai – nustatyti penki galbūt nelegalaus darbo naudojimo atvejai ir keturi atvejai, kai paslaugas teikė asmenys, neturėdami verslo liudijimų.

Valstybinė darbo inspekcija sako, kad išskirtinis vienos iš Klaipėdos įmonių atvejis: pernai, tiriant joje mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe užgriuvus iškasai, sužalotas nelegaliai dirbęs asmuo. Dėl to buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas ir perduotas teismui, kuris darbdaviui skyrė 868 eurų baudą. Nepaisant ankstesnių „pamokų“, dabartinio tikrinimo metu toje pačioje įmonėje vėl nustatyti trys galbūt nelegaliai dirbę asmenys. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie 15min