Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 15d. 11:05

Per ketvirtį Klaipėdoje parduota 11 proc. daugiau butų nei pernai

Nekilnojamas turtas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nekilnojamas turtas

Preliminariais Registrų centro duomenimis, 2011 metų trečiąjį ketvirtį Klaipėdoje sudaryti 538 butų pardavimo sandoriai, t.y. 4 proc. daugiau nei antrąjį ketvirtį ir 11proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Nekilnojamojo turto vystytojai pardavė kiek daugiau nei 40 naujos statybos butų, t.y. 14 proc. mažiau nei  trečiąjį 2010 metų ketvirtį.

Trečią ketvirtį tiesiogiai iš NT vystytojų Klaipėdoje kas mėnesį vidutiniškai nupirkta po 14 naujų butų. Pardavimų mažėjimui didžiausią įtaką darė sezoniškumas, pirkėjų nuogąstavimai dėl euro nestabilumo ir griežtėjančių bankų finansavimo sąlygų.

Pasak bendrovės „Eika“ rinkos analitiko Tomo Žiaugros, 2011 metų trečiąjį ketvirtį Klaipėdoje pardavimai tiesiogiai iš nekilnojamojo turto vystytojų buvo trečdaliu mažesni nei Kaune, kur per ketvirtį parduota apie 60 butų. Lyginant su Vilniumi, naujų butų pardavimai Klaipėdoje buvo mažesni net 6 kartus.

Naujos statybos butų kainos Klaipėdoje nuo metų pradžios beveik nepasikeitė. Šiuo metu vidutinė kaina už kvadratinį metrą siekia apie 4300 Lt. Preliminariais Registrų centro duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį Klaipėdoje labiausiai perkami buvo nuo 200 iki 250 tūkst. litų kainavę butai, kurie sudarė 47 proc. visų parduotų naujos statybos butų.

Rinkos analitiko T.Žiaugros skaičiavimais, naujų butų pasiūla Klaipėdoje per ketvirtį padidėjo 3 proc. ir šiuo metu sudaro apie 690 butų, iš kurių didžioji dalis yra baigtuose statyti namuose. Analitikas taip pat pažymi, kad Klaipėdoje yra pastatyta arba statoma, tačiau kol kas į pardavimus nepaleidžiama, apie 300 butų.

„Nepaisant didelės naujų butų pasiūlos, vystytojai toliau kelia naujus daugiabučius namus – šį ketvirtį pradėtos dviejų daugiabučių statybos šiaurinėje miesto dalyje esančiame projekte“ – teigia T. Žiaugra.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min