Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 5d. 06:25

Per Klaipėdą keliaus daugiau NATO krovinių

Į Klaipėdą atplaukęs laivas „Maersk Arkansas“ atplukdė nekarinius krovinius, skirtus afganistaniečiams.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Į Klaipėdą atplaukęs laivas „Maersk Arkansas“ atplukdė nekarinius krovinius, skirtus afganistaniečiams.

Klaipėdos uostui pavyko prisivilioti laivus, gabensiančius NATO krovinius į Afganistaną.

Praėjusį penktadienį į Klaipėdos uostą, „Klaipėdos konteinerių terminalą“, atplaukė laivas „Maersk Arkansas“ su JAV vėliava, gabenantis nekarinius NATO krovinius.

Praėjusiais metais „Maersk“ atliko bandymus Klaipėdos uoste – tikrintas kompanijų saugumas, pajėgumas. Po šių bandymų apsispręsta pradėti reguliariai plukdyti nekarinius krovinius, skirtus Afganistanui, per Lietuvą.

Anot susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio, NATO laivas į Klaipėdą su nekariniais kroviniais atplauks maždaug 2–3 kartus per mėnesį. „Tai, kad pasirinktas Klaipėdos uostas, įrodo, jog Lietuva yra patikimas JAV ir NATO partneris, o Lietuvos transporto ir logistikos sektorius teikia aukštos kokybės paslaugas“, – teigė ministras.

Iš Klaipėdos kroviniai toliau bus vežami geležinkeliais per Baltarusiją, Rusiją ir kitas valstybes iki Afganistano.

Klaipėdos valstybinės jūrų uosto direkcijos vadovas Eugenijus Gentvilas patikino, kad šie kroviniai demonstruoja ir tarptautinį pripažinimą, jog uostas – saugus, juo  galima pasitikėti.

„Šių krovinių gabenimo sąlygos skiriasi nuo įprastinių – jiems keliami aukštesni reikalavimai. Jei kalbėsime, kiek šie kroviniai prisidės prie bendros uosto krovos rodiklių, tai bus nedidelė procento dalis. Tačiau kiekvienas papildomas krovinys yra svarbus“, – teigė uosto vadovas. 

E.Masiulis kalbėjo, kad jau reikia ruoštis taikos misijos Afganistane pabaigai, kai reikės pargabenti krovinius. Esą jie galėtų būti gabenami ir per Klaipėdos uostą. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min