15min be reklamos
2011 09 05

Per Klaipėdą keliaus daugiau NATO krovinių

Klaipėdos uostui pavyko prisivilioti laivus, gabensiančius NATO krovinius į Afganistaną.
Į Klaipėdą atplaukęs laivas „Maersk Arkansas“ atplukdė nekarinius krovinius, skirtus afganistaniečiams.
Į Klaipėdą atplaukęs laivas „Maersk Arkansas“ atplukdė nekarinius krovinius, skirtus afganistaniečiams. / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Praėjusį penktadienį į Klaipėdos uostą, „Klaipėdos konteinerių terminalą“, atplaukė laivas „Maersk Arkansas“ su JAV vėliava, gabenantis nekarinius NATO krovinius.

Praėjusiais metais „Maersk“ atliko bandymus Klaipėdos uoste – tikrintas kompanijų saugumas, pajėgumas. Po šių bandymų apsispręsta pradėti reguliariai plukdyti nekarinius krovinius, skirtus Afganistanui, per Lietuvą.

Anot susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio, NATO laivas į Klaipėdą su nekariniais kroviniais atplauks maždaug 2–3 kartus per mėnesį. „Tai, kad pasirinktas Klaipėdos uostas, įrodo, jog Lietuva yra patikimas JAV ir NATO partneris, o Lietuvos transporto ir logistikos sektorius teikia aukštos kokybės paslaugas“, – teigė ministras.

Iš Klaipėdos kroviniai toliau bus vežami geležinkeliais per Baltarusiją, Rusiją ir kitas valstybes iki Afganistano.

Klaipėdos valstybinės jūrų uosto direkcijos vadovas Eugenijus Gentvilas patikino, kad šie kroviniai demonstruoja ir tarptautinį pripažinimą, jog uostas – saugus, juo  galima pasitikėti.

„Šių krovinių gabenimo sąlygos skiriasi nuo įprastinių – jiems keliami aukštesni reikalavimai. Jei kalbėsime, kiek šie kroviniai prisidės prie bendros uosto krovos rodiklių, tai bus nedidelė procento dalis. Tačiau kiekvienas papildomas krovinys yra svarbus“, – teigė uosto vadovas. 

E.Masiulis kalbėjo, kad jau reikia ruoštis taikos misijos Afganistane pabaigai, kai reikės pargabenti krovinius. Esą jie galėtų būti gabenami ir per Klaipėdos uostą. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min