TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Per metus Valstybės kontrolėje neliko 30 darbuotojų

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Iš Valstybės kontrolės dėl pertvarkų ar nesutarimų su valstybės kontroliere Giedre Švediene per pastaruosius metus išėjo daugiau kaip dešimtadalis visų darbuotojų, rašo „Kauno diena“.

Per metus, nuo praėjusių metų birželio iki šių dienų, iš Valstybės kontrolės išėjo 30 darbuotojų. Dar keli ar net keliolika taip pat ketina tai padaryti, nes esą yra nepatenkinti G.Švedienės vykdoma institucijos reforma, keliamais reikalavimais, neva nesutaikomu vadovės charakteriu, prastomis nuotaikomis kolektyve ir mažais atlyginimais.

Valstybės kontrolės atstovė Neringa Gaidytė patvirtino, kad per pastaruosius vienus metus instituciją paliko trys dešimtys darbuotojų, iš kurių savo noru atsistatydino 20 valstybės tarnautojų ir vienas darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Trys darbuotojai buvo atleisti šalių susitarimu. Likusieji šeši atsisakė jiems per reorganizaciją Valstybės kontrolėje siūlytų pareigų.

Išeitinėms išmokoms ir kompensacijoms per šiuos metus išleista beveik 45 tūkst. litų.

Tarp išėjusių – buvęs valstybės kontrolierės pavaduotojas Viktoras Švedas. Netrukus dėl nesutarimų iš Valstybės kontrolės išeis dar viena ne vienus metus ten dirbusi valstybės kontrolierės patarėja komunikacijos klausimais Orijana Jakimauskienė. Be to, tarnybą jau paliko arba netrukus paliks dar kelios dešimtys su ankstesne valstybės kontroliere Rasa Budbergyte dirbusių pareigūnų.

Nei G.Švedienė, nei kiti Valstybės kontrolės atstovai oficialiai nekomentuoja pasklidusių kalbų, kad „vykdomas neįtikusiųjų valymas“. Bet netiesiogiai pripažįstama, jog nemenka kadrų kaita susijusi ir su pernai inicijuotomis reformomis.

„Siekiant tobulinti Valstybės kontrolės veiklos valdymą, 2010 m. institucijoje buvo inicijuotas projektas, kurį įgyvendinant pagal pasaulyje paplitusią efektyvumo didinimo metodiką buvo analizuojami institucijos veiklos procesai. Įgyvendinant projekto rezultatus, atsižvelgiant į ekspertų rekomendacijas ir Viešojo administravimo įstatymo nuostatas, 2010–2011 m. buvo pertvarkyti kai kurie institucijos struktūriniai padaliniai“, – aiškino N.Gaidytė.

Pasak jos, „kuriama nuolatinė veiklos tobulinimo sistema, padedanti eliminuoti laiko ir intelektualinių išteklių švaistymą, gerinti veiklos kokybę, stiprinti procesų kontrolę“.

Tiesa, ji pripažino, kad „kvalifikuotų specialistų išsaugojimo problema išlieka aktuali“.

„Atsižvelgiant į aukštą Valstybės kontrolės darbuotojų kompetenciją, jie yra gerai vertinami privačiajame sektoriuje, todėl mielai kviečiami dirbti privačiajame versle, yra atvejų, kai išvyko dirbti į ES institucijas. Todėl matome grėsmę dėl kompetentingų darbuotojų nutekėjimo iš mažiau mokamo darbo viešajame sektoriuje į privatųjį verslą“, – raštu pateiktuose atsakymuose tvirtino G.Švedienė.

Ji aiškino, kad šiai institucijai būtina vykdyti nuolatines reformas, kurios „leistų išlaikyti aukštą darbuotojų profesinę kompetenciją, padėtų ieškoti efektyvesnių audito atlikimo ir veiklos plėtojimo būdų“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min