Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per naktį budintys dantistai – prabanga

Naktimis ir per šventes klaipėdiečiai nesulaukia odontologų pagalbos.
"15min" nuotr. / Naktimis ir per šventes klaipėdiečiai nesulaukia odontologų pagalbos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Naktį suskaudus dantims klaipėdiečiai priversti kentėti, nes budinčių odontologų mieste nėra. Spręsti įsisenėjusią problemą politikai suskubo, kai bėdos užklupo juos pačius.

Apie tai, kad mieste būtina įsteigti visą parą budinčią dantų gydytojų tarnybą, dar kartą prabilta, kai apie savo vargus viešai papasakojo miesto tarybos narys Vidmantas Plečkaitis. Savaitgalį politiką kamavo stiprus dantų skausmas, tačiau jis bergždžiai ieškojo medikų pagalbos. Jos nerado, nors beldėsi į privačių klinikų duris ir siūlė sumokėti kiek reikės. Ištvėręs kelias košmariškas dienas ir galiausiai patekęs pas dantų gydytoją, politikas paprašė išrauti sugedusius dantis.
„Problema tikrai yra, tačiau turėti visą parą veikiančią odontologų tarnybą – prabanga. Tai reiškia, kad pacientui už paslaugas tektų iš savo kišenės sumokėti apie tris šimtus litų. Dantų skausmas nepatenka į būtinosios medicininės pagalbos sąrašą“, – aiškino Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė. Priversti sveikatos priežiūros centrus teikti odontologinę pagalbą ištisą parą savivaldybė neturinti teisinio pagrindo, ji galinti paslaugą nebent pirkti, tačiau tam nėra lėšų.

Brangios paslaugos, kuri nėra finansuojama iš privalomojo sveikatos draudimo fondo, kratosi ir ligoninės. Miestui pavaldžioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje veikia Veido ir žandikaulių chirurgijos skyrius, tačiau jis teikia tik būtinąją chirurginę pagalbą, malšinti dantų skausmus ir juos gydyti – ne jų pareiga.
Klaipėdoje savaitgaliais pacientus priima privati klinika „Žavesys“, tačiau tik keturias valandas – nuo 10 iki 14 val.

Patariamąjį balsą taryboje turinti Asmens sveikatos priežiūros komisija pasiūlė savivaldybės administracijai tartis su Klaipėdos universitetine ligonine, kad ši įsteigtų namuose budinčių odontologų etatus. Prireikus gydytojas būtų iškviečiamas. Už paslaugas mokėtų pats pacientas.
Padėti dantų skausmo užkluptiems miestiečiams ryžosi ir Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centras. 6 odontologų kabinetus ir 11 specialistų turinti poliklinika pacientus nuo spalio vidurio priiminės ir šeštadieniais. Medikai budės nuo 9 iki 13 val.

Komentarai
Temos Pagalba, Skausmas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min