Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pertrauką – į lauko tualetą

Lauko tualetas
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Lauko tualetas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Aštuonių Marijampolės apskrities mokyklų vaikai net spiginant šalčiams priversti per pertraukas bėgioti į lauką. Mat ten yra praeities reliktas – tupykla. Įrengti būtinų patogumų valdininkai neketina.

Vilkaviškio rajono Pašeimenių mokyklos dėl mažėjančio mokinių skaičiaus jau po kelerių metų gali nelikti. Galbūt dėl to mažai kam rūpi, kad šioje ugdymo įstaigoje būtų sukurta sveikatai saugi aplinka.

Pradinių klasių mokytoja Aušrinė Botyrienė gali pasiguosti tik tuo, kad vaikams neseniai radosi galimybė nusiplauti rankas šiltu vandeniu – mokyklos pastate įrengti vandentiekis ir kanalizacija. „Tačiau mūsų mokykloje nėra pagal visus reikalavimus įrengtų tualetų. Vaikai eina į lauko išvietes“, – sakė pedagogė. Mokykla turi ir kitų bėdų. Klasės šildomos kaimiškomis krosnimis. Kai už lango spaudžia bent dešimties laipsnių šaltis, tokios krosnys bejėgės palaikyti reikiamą šilumą iki pamokų pabaigos.

Mokyklų, kurių mokinukai priversti lakstyti į lauko tualetus, Vilkaviškio rajone ne viena. Tą patį daro Stirniškių, Teiberių, Alksnėnų, Lauckaimio mokyklėlių pradinukai. Gretimame Šakių rajone tupyklomis naudojasi net dviejų pagrindinių mokyklų moksleiviai. Pašeimenių mokykla – ne vienintelė šildoma krosnimis. Krosniakurių yra ir kai kuriose kitose regiono mokyklose. Ne į visas atvesti vandentiekis bei kanalizacija.

Tokią situaciją Marijampolės apskrityje nuolat fiksuoja Visuomenės sveikatos centro specialistai. Mokyklų ir savivaldybių vadovams jie priekaištauja dėl įvairiausių trūkumų. Vos ne pusė apskrities mokyklų iki šiol neturi higienos pasų. Be jų ugdymo įstaigos apskritai neturėtų veikti. Panaši padėtis ir kituose Lietuvos regionuose – kai kuriose Šalčininkų, Kelmės, Lazdijų rajonų mokyklose.

LŽ kalbinti rajonų švietimo skyrių darbuotojai sutartinai tvirtino, kad investuoti į nedidelių kaimo mokyklų komunalinį ūkį beprasmiška –vis vien daugelis jų skaičiuoja vos ne paskutinius savo gyvavimo metus. Taip pat mano Šakių rajono meras Juozas Bertašius. Anot jo, rengti šiuolaikiškų tualetų jų neturinčiose mokyklose neverta. „Šiemet mūsų savivaldybės biudžetas sumažėjęs ketvirtadaliu, todėl apie jokias investicijas į tokias mokyklas negali būti nė kalbos“, – tikino meras.

Pinigų nėra ir Lekėčių vidurinės mokyklos pradinių klasių korpusui rekonstruoti. Šiame korpuse taip pat nėra šiuolaikiško tualeto. Vaikai laksto į kieme stovinčią tupyklą. J.Bertašiaus teigimu, ši mokykla nėra tarp išnyksiančiųjų, tačiau pinigų jai renovuoti laukiama iš Švietimo ir mokslo ministerijos.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min