Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pirmąją nelegalių tvorų medžioklės dieną užfiksuota 115 pažeidimų

Aplinkosaugininkai pradėjo griauti neleistinas tvoras prie vandens telkinių
Idos Davidavičiūtės nuotr. / Aplinkosaugininkai pradėjo griauti neleistinas tvoras prie vandens telkinių
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkosaugininkų surengta nelegalių tvorų prie vandens telkinių medžioklė jau davė vaisių – per pirmąją dieną aptikta 115 galimų pažeidimų. Neteisėtai išdygusių tvorų savininkai bus privesti ne tik sumokėti baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą, bet ir įsipareigos nugriauti neteisėtus statinius. Aplinkos viceministrė D.Matonienė džiaugėsi, kad akcija „Tvora“ vyksta sėkmingai, viceministrė tikisi, kad minėta prevencija padidins žmonių sąmoningumą ir ateityje aplinkosaugininkai tiesiog neturės ko griauti.

Veiks prevenciškai

Pirmąją akcijos „Tvora“ dieną aplinkosaugininkai patikrino kone 200 vandens telkinių, apėjo daugiau kaip 600 km pakrančių ir aptiko 115 galimų pažeidimų. Aplinkos viceministrė teigė kol kas negalinti įvertinti, daug ar mažai rasta pažeidimų. Anot jos, tai bus galima pasakyti, kai bus patikrintos visos numatytos teritorijos. „Sunku dar įvertinti. Galiu pasakyti, kad pradėtas tikrai labai didelis darbas, kad nebūtų užtverti priėjimai prie vandens telkinių ir žmonės galėtų laisvai jais naudotis. Gamta yra mūsų visų, turime suprasti, kad tai ne vieno žmogaus nuosavybė. Tikiuosi, kad ateityje tų nelegalių tvorų nebus visai ir nereikės nieko griauti“, – kalbėjo D.Matonienė.

Aplinkos viceministrė tikino, kad didžiausias siekis, jog ši akcija veiktų prevenciškai. „Kai tvorų mažės, tikiuosi, kad kiti žmonės taip pat susivoks ir jų bus tiesiog mažiau statoma, o dar geriau – visai nestatoma ten, kur to daryti negalima.“ Aplinkos viceministrė priminė, kad už įstatymų pažeidimus taikomos griežtos bausmės, kurios taip pat turėtų padaryti įtaką nelegalių tvorų dygimui.

Kai tvorų mažės, tikiuosi, kad kiti žmonės taip pat susivoks ir jų bus tiesiog mažiau statoma, o dar geriau – visai nestatoma ten, kur to daryti negalima, – teigė D.Matonienė.

Prie Margio – vienas pažeidimas

Apie užmojį išlaisvinti vandens telkinius nuo nelegalių tvorų Aplinkos ministerija pradėjo kalbėti balandį. Tada buvo duotas mėnuo, per kurį įstatymų pažeidėjai galėjo patys nugriauti neleistinas tvoras. Aplinkos viceministrė pasidžiaugė, kad per minėtą laiką nemažai žmonių panaikino neleistinus statinius.

Pirmąją aplinkosaugos akcijos dieną buvo aplankytas vienas iš labiausiai nelegaliomis tvoromis pagarsėjęs Margio ežeras. Aplinkosaugininkai patikrino minėto ežero pakrantes ir surado vos vieną pažeidimą. „Aš manau, kad žmonės išgirdo informaciją, kad bus baudžiama, kad yra išleistas ministro įsakymas naikinti nelegalias tvoras. Tai suveikė prevenciškai, patys žmonės susivokė ir tiesiog pašalino tas tvoras.“

Viceministrė priminė, kad yra įsteigta karštoji linija, kuria gyventojai gali pranešti aplinkosaugininkams apie galimai nelegalias tvoras. Žmonės gali skambinti darbo valandomis tel. (5) 273 2995. Gyventojai, kurie kreipėsi, bus vėliau informuoti, kada buvo patikrinta, kas nuspręsta. Taip pat, aišku, bus tikrinama, ar įpareigojus žmogų pašalinti statinį, tai ir buvo padaryta.

Aplinkosaugininkai pabrėžia, kad statant tvoras neleistinose vietose prie vandens telkinių pažeidžiamas vandens telkinių pakrančių gamtinis kraštovaizdis, apsunkinama gyvūnų migracija bei daroma žala aplinkiniai gamtai.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min