Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2015 09 10

Per potvynį Ispanijoje žuvę lietuviai nelegaliai dirbo šiltnamiuose, gyveno betoniniame vamzdyje

Per liūčių sukeltą potvynį Ispanijoje žuvę du lietuviai buvo nelegalūs šiltnamių darbuotojai Apie vieno vyriškio mirtį jau pranešta jo vaikams Jonavoje, kito asmenybė nustatinėjama. Trečias kartu žuvęs vyras buvo rusas, praneša TV3 „Žinios“.
Apsemti automobiliai
Apsemti automobiliai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Paaiškėjo, kad lietuviai žuvo, nes neapdairiai pasirinko gyvenamąją vietą.

Policija praneša, kad vienas iš žuvusiųjų 63-ejų vyras vardu Stepas, o kito asmens tapatybė kol kas nenustatyta. Aišku tik tiek, jog vyriškiui buvo 50 metų. Jonavoje gyvenantiems žuvusiojo vaikams apie nelaimę jau pranešta, derinami palaikų atgabenimo klausimai. Įtariama, kad abu tautiečiai nelegaliai darbavosi šalimais esančiuose šiltnamiuose.

Ten pat rasti ir trečio žuvusio 41-erių vyro palaikai. Iš pradžių manyta, kad jis taip pat lietuvis, tačiau šiandien paaiškėjo, kad jis Rusijos pilietis.

Stichija vyrus užklupo netikėtai, juos nubloškė didžiulė vandens ir nuo kalnų nuplauto purvo banga, kilusi po smarkių liūčių. Potvynio banga buvo tokia stipri, kad vieno iš žuvusių lietuvių kūnas rastas net už trisdešimties kilometrų nuo jo gyvenamosios vietos. Būtent dėl to, kad vyrai neapdairiai ją pasirinko, tragedija ir įvyko.

Paaiškėjo, kad emigrantai gyveno nežmoniškomis sąlygomis – buvo įsikūrę betoniniame vandens surinkimo vamzdyje. Ten buvo rasti gultai ir gausybė maišų su drabužiais. Skelbiama, kad kartu su dviem lietuviais ir rusu gyveno ir pusamžė pora. Nelaimės metu moteris buvo išėjusi prižiūrėti vaikų, o vyras – parnešti cigarečių.

Vietos spauda rašo, kad žuvusysis Stepas gyveno Jonavoje. Į užsienį buvęs sovietų armijos karys išvyko ieškoti geresnio gyvenimo, tačiau kartu su sugyventiniais išgėrinėjo, tad darbą jiems rasti buvo sunku.

Lietuvos ambasados Ispanijoje duomenimis, šiame regione ir apylinkėse gyvena apie 20 tūkstančių lietuvių.

„Didžioji dauguma, kurie čia dirba, yra nusipirkę nekilnojamojo turto, ir tokių, kurie gyvena tokiom sąlygom, yra vienetiniai. Tai turbūt ne dėl to, kad jie darbo neranda o dėl to, kad taip nori“, - sako Ispanijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Regina Gelūnienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius