Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per šalčius baiminantis vandentiekio avarijų patariama šiltinti tinklus

Vandentiekio vamzdžiai
Karolio Kavolėlio/BFL nuotr. / Žiemą raginama papildomai pasirūpinti vandentiekio vamzdžiais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po avarijos šilumos trasoje, kai be šildymo liko nemaža dalis Vilniaus centre esančių pastatų, susirūpinta ir kitais infrastruktūriniais tinklais. „Vilniaus vandenys“ pataria gyventojams pasirūpinti patalpomis, kuriose yra vandentiekio vamzdžiai. Iki penktadienio 11 val. rimtesnių avarijų vandens tiekimo sistemoje sostinėje neužfiksuota.

Kaip 15min.lt informavo bendrovės „Vilniaus vandenys“ Komunikacijos skyriaus vadovė Eglė Rimkutė, vandens tiekimo avarijų sostinėje pastarosiomis dienomis neužfiksuota.

Dažniausi skundai dėl užšalusių tinklų

Vis dėlto bendrovės darbuotojai gyventojams pataria atidžiau rūpintis vandentiekio tinklais namuose ir butuose. Tinkamai ir laiku nesutvarkyti ir neprižiūrėti inžineriniai tinklai ir būstas gali sukelti daugybę rūpesčių ir nemalonumų žiemos metu.

„Vilniaus vandenų“ centrinė dispečerinė šaltuoju periodu gauna nemažai skundų dėl užšalusių vandentiekio tinklų, įvadų ar apskaitos mazgų. Dažniausiai vanduo užšąla vartotojo eksploatuojame vamzdyne dėl per sekliai paklotų vandentiekio vamzdžių, minusinės temperatūros patalpose, kur yra vamzdynai, apskaitos mazgai ir uždaromoji armatūra“, – rašoma bendrovės interneto tinklalapyje patalpintame pranešime.

Pagal Lietuvos statybos techninį reglamentą, patalpų, kuriose yra inžineriniai įrengimai, temperatūra neturi būti mažesnė kaip 5 laipsniai šilumos. Tačiau, kaip rodo statistika, vartotojai laiku nepasirūpina, kad jų nuosavybėje ar teritorijoje esantys vandentiekio tinklai būtų tinkamai įrengti, o patalpos apsaugotos nuo šalčio.

Namo bendrojo naudojimo objektus prižiūrėti, užtikrinti inžinerinių sistemų saugų naudojimą ir profilaktiką privalo daugiabučio namo administratorius. Patys gyventojai turi rūpintis geriamojo vandens naudojimo įrengimais ir jam teikti būtinomis komunikacijomis, kurios priklauso jiems asmeniškai.

Individualių namų savininkai, jungdamiesi prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų, taip pat turėtų atkreipti dėmesį į keliamus reikalavimus dėl vandentiekio tinklų gylio.

Šildyti negalima atvira ugnimi

„Vilniaus vandenys“ rekomenduoja gyventojams užsandarinti patalpų, kuriose yra vandentiekio vamzdžiai, duris, langus ir kitas kiaurymes, kad čia temperatūra nenukristų žemiau 5 laipsnių šalčio. Papildomai reikėtų apšiltinti ir nešildomose patalpose esančius vandentiekio įrengimus bei vamzdynus, vandentiekio ir nuotekų tinklų šulinius sandariai uždengti dangčiais.

Vandentiekio įrenginiams ar vamzdynams užšalus patariama juos šildyti karštu vandeniu, elektriniais šildytuvais, tačiau jokiu būdu negalima to daryti atvira ugnimi, nes gali sugesti skaitiklis ar išsilydyti įrengimų medžiagos. Jeigu oro temperatūra atšąla iki 30 ir daugiau laipsnių, rekomenduojama leisti vandeniui tekėti iš čiaupo bent silpna srovele.

Įvykus avarijai, gyventojai raginami nedelsiant skambinti į bendrovės „Vilniaus vandenys“ centrinę dispečerinę visą parą tel. (8 5) 266 4371.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min