15min be reklamos
2022 09 18, 08:50

Per savivaldos rinkimus pavasarį žmonės balsuos 1926-iose apylinkėse

Per savivaldybių tarybų ir merų rinkimus kitų metų kovo 5 dieną žmonės balsuos 1926-iose apylinkėse: jų bus vienuolika mažiau nei per praėjusius Seimo rinkimus.
Lietuvoje prasidėjo LR Seimo rinkimai
Lietuvoje prasidėjo LR Seimo rinkimai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šią savaitę patvirtino 2023 metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimų apylinkių sąrašą ir jų ribas. Nustatyta, kad rinkėjai balsuos 1926 balsavimo vietose, tuo tarpu per 2020 metų Seimo rinkimus rinkėjai galėjo balsuoti 1937 rinkimų apylinkėse.

Kaip skelbia VRK, rinkimų apylinkių sąrašą komisija sudaro savivaldybių administracijų direktorių teikimu, atsižvelgiant į rinkėjų skaičių konkrečioje apylinkėje, ar patogu rinkėjams atvykti į balsavimo patalpas.

Rinkimų kodeksas numato, kad apylinkės teritorijoje turi gyventi ne daugiau kaip 5000 rinkėjų. Taip pat atsižvelgiama, ar pastatas, kuriame vyks balsavimas, yra pritaikytas atvykti asmenims su negalia.

Iš viso panaikintos 16 balsavimo vietų: Alytaus mieste – Dzūkijos, Kelmės rajone – Laugalio, Minupių, Pašiaušės, Pašilėnų, Durpyno, Rokiškio rajone – Obelių, Šakių rajone – Išdagų, Šalčininkų rajone – Krakūnų, Ukmergės rajone – S. Daukanto, Varėnos rajone – Puvočių, Gudakiemio, Zarasų rajone – Biržūnų, Samanių; Sadūnų, Užtiltės rinkimų apylinkės.

Didžiosiose Lietuvos savivaldybėse, kuriose rinkėjų skaičius padidėjo, VRK įsteigė penkias naujas rinkimų apylinkes. Rinkėjai galės balsuoti Kauno miesto Bivylių, Klaipėdos rajono Trušelių, Vilniaus miesto Smalinės, Kalnėnų bei Vilniaus rajono Antežerių rinkimų apylinkėse.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose rinkėjai gali balsuoti tik toje savivaldybėje, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąją vietą ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų dienos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min