Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 4d. 09:43

Per šv.Velykas Kaune – du azartiški renginiai

Kiaušinslydis
Varžybų organizatorių montažas / Kiaušiaslydis

Velykas „Kauno Akropolyje“ paskelbs pirmosios kiaušiaslydžio varžybos ir kiaušinių valgymo čempionatas.

Antrąją Velykų dieną, balandžio 5-ąją, 13 val., pirmą kartą Lietuvoje vyks kiaušinių valgymo čempionatas. „Kauno Akropolyje“ vyksiančiose varžybose gali dalyvauti visi norintys. Registracija vyksta iki balandžio 4 dienos „Kauno Akropolio“ informacijos centre. Čempionato nugalėtojo lauks du bilietai į grupės „Metallica“ koncertą.

„Velykų vaišės visada prasideda margučiais. Šią puikią pavasario šventę nutarėme pažymėti netradicine akcija, kurios metu bus pasiekti net du pasaulio rekordai“, – sakė „Kauno Akropolio“ valdytojas Vladimiras Kononenka. Po kiaušinių valgymo čempionato žiūrovų lauks kitas unikalus renginys: 14 val. „Kauno Akropolio“ ledo arenoje įvyks istorinės varžybos: dainininkas Mino ir jo draugai metė iššūkį ir kovos prieš buvusio televizijos laidų vedėjo, verslininko Gedimino Juodeikos komandą. Mino ir G.Juodeika išmėgins naują sporto šaką – kiaušiaslydį.

Pasak organizatorių, kiaušiaslydis – tai populiaraus pasaulyje komandinio žaidimo akmenslydžio (kerlingo) atmaina. Kerlingas buvo pradėtas žaisti nuo 1500 metų ant ežerų ir tvenkinių Šiaurės Europoje. Žaidimo eiga: dvi komandos, kurias sudaro po keturis žaidėjus, stumia ledo paviršiumi (130 pėdų ilgio ir 15 pėdų pločio) 42 svarus sveriančius granitinius akmenis į tolį. Kiaušiaslidyje įprastus akmenys pakeis daugiau nei vieną kilogramą sveriantys velykiniai margučiai – virti stručių kiaušiniai.

Žada įnirtingą kovą

„Velykos – viena linksmiausių metų švenčių. Pasiūlymas dalyvauti pirmosiose kiaušiaslydžio varžybose buvo tiek netikėtas ir originalus, kad kartu su Gediminu negalėjome atsisakyti. Surinkome savo komandas ir nekantriai laukiame varžybų. Tikiuosi nugalėti Gediminą, – sakė dainininkas Mino. Jo varžovas G.Juodeika nelinkęs nusileisti: „Su malonumu stebiu akmenslydžio varžybų televizijos transliacijas, bus įdomu pačiam pamėginti žaisti šį žaidimą. Patikėkite, ledo arenoje užvirs bekompromisė kova.“

Kiaušiaslydžio varžybose G.Juodeikai ir Mino teks stumti velykinius margučius iki taikinio centro, panašaus į šaudymo iš lanko taikinį, kurio skersmuo 3,66 m. Tikslas – nustumti stručio kiaušinį kuo arčiau taikinio.

Kiekvienas žaidėjas stums po penkis velykinius margučius taikinio link, pakaitomis su savo komandos priešininku. Po dešimties stūmimų skaičiuojami laimėti taškai. Jie skiriami už arčiausiai taikinio centro esantį kiekvieną kiaušinį (lyginant su komandos varžove), esantį taikinio zonoje.

Valgys ir stručių kiaušinius

Pirmasis Lietuvos stručių kiaušinių valgymo čempionatas vyks 3 etapais. Pirmiausia čempionato dalyviai turės kuo greičiau suvalgyti virtą vištos kiaušinį. Antrajame etape jų lauks klausimai apie Velykas, šios šventės istoriją bei margučius. Čempionato kulminacija – stručių kiaušinio valgymo varžybos, kurių metu dalyviams reikės kuo greičiau išlukštenti ir suvalgyti virtą stručio kiaušinį. „Stručio kiaušinis sveria apie 1300-1600 gramų. Lyginant su vištos kiaušiniu, stručio kiaušinyje trynio daugiau, o cholesterolio ir sočiųjų riebiųjų rūgščių mažiau. Maistinė jo vertė yra didesnė nei vištų, jie pagal savo sudėtį priskiriami prie dietinių patiekalų. Stručio kiaušinį reikia virti apie 45 minutes. Čempionato dalyviams pateiksime virtus, išmargintus stručių kiaušinius“, – sakė restoranų tinklo „Bravaria“ rinkodaros direktorė Zita Barusevičienė.

Pasak jos, stručių kiaušinių lukštas stebina savo dydžiu ir storiu. Jis prilygsta net porcelianui, o tai suteikia puikią galimybę šio kiaušinio lukštą naudoti meninių dirbinių gamyboje. Stručių kiaušinio marginimas ar graviravimas paverčia jį tikru meno šedevru. Tokie dekoratyviniai kiaušiniai naudojami lempų puošybai, taurių gamybai ir kitų daiktų pagražinimui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min