Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per Tarptautines Hanza dienas liepsnojančias skulptūras pasiglemš upės tėkmė (nuotraukos)

Tarptautines Hanzos dienas, o prasidėjus šventei suliepsnos, simbolizuodamos medžiaginio pasaulio trapumą.
Šventės rengėjų nuotr. / Tarptautines Hanzos dienas, o prasidėjus šventei suliepsnos, simbolizuodamos medžiaginio pasaulio trapumą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nemuno ir Neries santakoje iškils milžiniškos šiaudinės skulptūros. Jos kvies praeivius į Tarptautines Hanzos dienas, o prasidėjus šventei suliepsnos, simbolizuodamos medžiaginio pasaulio trapumą.

Įspūdingą reginį šventės dalyviams rengia Kaišiadorių rajone gyvenantis skulptorius Donatas Mockus su kolegomis Dainiumi Jurevičiumi (Prienai) ir Šarūnu Stirbiu (Raseiniai).

Bičiuliai piešia skulptūrų eskizus, ieško medžiagų, sprendžia techninius klausimus. Menininkai paprašė šventės organizatorių medienos karkasams, vielos, špagato, šiaudų ir 100 litrų panaudoto valgomojo aliejaus, kurio reikia šiaudams impregnuoti.

D.Mockus jau nupiešė keletą eskizų. Viename jų pešasi velniai, kitame kūjais mojuoja kalviai, trečiame ant nendrių supasi paukščiai.

Šventės rengėjų nuotr./Būsima ugnies skulptūra
Šventės rengėjų nuotr./Būsima ugnies skulptūra

„Tačiau man mieliausios dvi ilgakasės merginos, kurias ketinu įkelti į supynes ir padegti jų šiaudines kasas“, – šmaikštavo menininkas.

8-10 metrų aukščio skulptūras menininkai pradės rišti gegužės 11-ąją. Šventės išvakarėse jos bus užkeltos ant plaustų ir keletą dienų plūduriuos vandenyje. Gegužės 20 dienos vakarą planuojama ugnies misterija. Tada šiaudiniai kūriniai pavirs ugnies skulptūromis ir per 15 minučių baigs savo gyvenimą. „Žaisti su ugnimi visada įdomu“, – sakė skulptorius.

Panaudos vandens jėgą

Didžiausias jo rūpestis – sugalvoti, kaip padaryti, kad plūduriuojančios skulptūros judėtų.  „Upės vanduo juda, todėl mėginsiu panaudoti srovės jėgą“, – sakė menininkas.

Jis norėtų sukurti kuo didesnę skulptūrą, kad ji būtų gerai matoma iš toli. Tačiau menininkui svarbiausia tai, kad padegta ji neatrodytų kaip paprastas laužas: „Ugnis privalo tapti skulptūros kūnu, tik tada ji pateisins meno kūrinio vardą“.

Įspūdį turėtų padidinti ir atspindžiai vandenyje. Skulptūros bus gaminamos tik iš natūralių medžiagų, todėl neigiamo poveikio aplinkai neturės.

Šventės rengėjų nuotr./Vienas iš eskizų
Šventės rengėjų nuotr./Vienas iš eskizų

D.Mockus prisipažino, kad jam patinka nepatvarios medžiagos, nes yra plastiškos, jas lengva įvaldyti. Jis jau yra kūręs skulptūrų iš ledo ir smėlio. Šiaudai ir ugnis menininkui taip pat ne naujiena.

Ketina kviesti latvius

Kokie kūriniai išplauks į Nemuną ir Nerį, dar tik svarstoma. Septynios didžiosios skulptūros plūduriuos ties Santakos smaigaliu, kiek atokiau išsidėstys mažesnės.

Menininkų laukia nelengvas darbas, todėl lietuviai ketina pakviesti į talką tris kolegas latvius. Ugnies skulptūrų kūrėjų komandą ypač sustiprintų Rygoje gyvenantis Karlis Ile. Tai – patyręs šios rūšies meno specialistas, kasmet rengiantis panašius projektus.

„Tarptautinės Hanzos dienos – ypatinga šventė, todėl norime atrodyti solidžiai“, – kalbėjo D.Mockus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min